Hobit: Šmakova dračí poušť dnes obsadí česká kina

Redakce

Dnes, tedy 12. prosince 2013, jde do oficiální kinodistribuce druhá část hobití trilogie Hobit: Šmakova dračí poušť. Přečtěte si, co jsme loni touhle dobou psali o první části – Neočekávané cestě (recenze). Dvojku režíroval stejně jako první část Peter Jackson, a o co tu půjde tentokrát?

"Hobit Bilbo Pytlík, čaroděj Gandalf a třináct trpaslíků v čele s Thorinem Pavézou se vydali na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek neočekávané cesty, pokračují směrem na Východ, cestou potkávají kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka –  nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti," píše se ve zprávě distributora Warner Bros.

Ve filmu hrají Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, James Nesbitt, Ken Stott, Orlando Blooma Evangeline Lilly. Poslední část třídílné série má mít premiéru za rok touto dobou. (sli)