Honza Homola: Wohnout začínají být nezvladatelní

Hana-Slivova

Skupina Wohnout slaví 16. listopadu patnáct let hraní. Na koncert do pražské Folimanky si přizvala Lenku Dusilovou, Jakuba Koháka nebo Hněddé smyčce. O tom, jak se patnáctiletí Wohnout mají, mluvil s Koulí kytarista a zpěvák Honza Homola.

Jak se má patnáctiletá kapela Wohnout? Zlobí? Začíná chodit pozdě domů? 
Kdyby jenom to. Kapela Wohnout začíná bejt nezvladatelná. Holt puberta si nebere servítky. Patnáct let nepřetržitě koncertujeme, což je někdy na doktora Chocholouška.

Wohnout na Folimance

Kdy: 16. 11. 2011
Kde: Hala Folimanka, Praha 4
Čas: 20:00
Vstup: 250/300 Kč na místě

Pilně trénujete na velký koncert na pražské Folimance. Jako hosty jste oznámili Lenku Dusilovou nebo Hněddé smyčce, jak bude vypadat program? Bude se výrazněji lišit od vašich „klasických“ velkých koncertů? 
Máme pekelnou smůlu, že všichni ti hosté, které jsme chtěli, nemají čas. Ale i tak se mihne naše věrná Lenka Dusilová, náš otec Oleg Olegovič Homolov, bidlo Jakub Kohák a hlavně Hněddé smyčce, což je naše první veřejný vystoupení se šmydlálistama. 

Hněddé smyčce jsou známé především ze spolupráce s Xavierem Baumaxou, hráli však i na vašem posledním albu. Kdy jste se s nimi dali dohromady? 
Jednou jsem stál přiopilej před mikrofonem, to když Xavik točil s Hněddýma smyčcema desku. Nazpíval jsem písničku a když jsem pak CD dostal, zjistil jsem, že tenhle Baumaxa udělal naprosto geniální počin. Ty smyčce, to je prostě vono. Pak jsme si je přizvali i my.

Bude mít Lenka Dusilová na koncertě vlastní miniset, nebo se představí pouze v roli „raydy“? 
Zazpívá dvě písničky. Ale které, to se prozradí až na místě. 

Jakou roli bude mít režisér Jakub Kohák? Bude sám sebe citovat ve skladbě Dobrý den, pane Kohák?
Tohle už jsou otázky, které prozradí moc. Nekažte nám překvapení.

Pro termín pražského koncertu jste zvolili 16. listopad. Bylo to záměrné? Chápete koncert i jako oslavu „sametové“ revoluce? 
Ne. Bylo to čistě strategicky zvolené datum. Těch patnáct let je spíš symbolických. Pravidelně hrajeme od jara 1996, ale existovali jsme už předtím. Za regulérní existenci tedy počítáme pravidelný hraní. Předtím jsme se jen několik let scházeli ve zkušebně. Kapela je prostě kapelou od doby, kdy hraje veřejně.

V jednom rozhovoru říkáte, že oslavy patnáctin „smáznete koncerty“ a pak už bude čas na jiné věci. Co plánují Wohnout do roku 2012? Budete hrát v cizině, jak jste si přáli? 
Přáli jsme si to vždycky, ale nikdy nám to nevyšlo. Osobně je mi to hodně líto. Jinak plánujeme všechno možný, pak to jen zrealizovat, což je to nejzrádnější.

http://www.youtube.com/watch?v=O_G6KJ2tzgM

V cizině jste byli letos alespoň na dovolené. Jaká byla letošní Indie? Nejsilnější nebo nejbizarnější zážitky?
Já nevím. Indie je celá bizarní. V Radžastánu jsem s*** vedle autobusu na ulici, kde byli lidi. Utřel jsem se ponožkama a bylo mi tak zle, že mi bylo úplně jedno, že se někdo kouká. Když dostaneš v Indii střevní problémy, tak prostě musíš. Tímhle jsme si dycky v Indii prošli hodněkrát. Přečtěte si o wohnoutí cestě do Indie.

Témata:,