Horáček s Hapkou napsali první desku šedesátníkovi Segradovi

Redakce

Zpěvák František Segrado, který je známý účastí na projektech Petra Hapky a Michala Horáčka, dokončil v téměř 60 letech první sólové album. Hudbu napsali jeho přátelé včetně Hapky, autorem textů je Horáček. Právě Horáček Segrada objevil pro širší veřejnost, když ho mimo jiné přizval ke spolupráci na muzikálu Kudykam nebo na album villonských balad Český kalendář.

„Ta deska je v mnohém jiná než naše předchozí alba. V podstatě na něm absentuje klavír a základem jsou rozličné kytary, banja, dobra a foukací harmonika, takže získává folkovou atmosféru. A jde hlavně o to, že ji zpívá šedesátiletý Segrado,“ řekl Horáček. „Myslím, že takový počin dává příležitost upozornit i na možnosti společenského uplatnění lidí ve vyšším věku obecně, a snad aspoň některým z těch, kteří se cítí být odsouváni stranou, dát pozitivní impulz,“ dodal.   

Valašský zpěvák Segrado už čtyřicet let vystupuje s nejrůznějšími kapelami, kromě Horáčkových projektů se účastnil také například nahrávání s Trabandem. Má vlastní skupinu Veselá bída. (red)