Horkýže slíže aneb Našlapaná show kněze a muslimské ženy

Redakce

Slovenská punkrocková kapela Horkýže slíže přijela do Olomouce představit výběrovou desku V dobrej viere. U-klub zaplnila společně s Cocotte Minute do posledního místa. A bavila nejen hudbou, ale kostýmy.

Horkýže slíže dorazili do Olomouce v rámci velkého českého turné k bestofce V dobrej viere, kterou uzavírají uplynulou dekádu. Zaručené hity jako Silný refrén, Malá Žužu nebo Logická hádanka tahají na koncerty hochů z Nitry davy lidí a ani v Olomouci tomu nebylo jinak. Už během koncertu předkapely Cocotte Minute se v hledišti nedalo pohnout.

Juraj Štefánik ve svém židovském kostýmuCocotte Minute zdatně sekundoval frontman Horkýžů Kuko. Nejprve se představil jako hráč na lopatu, potom se převlékl do boxerských rukavic a předváděl svůj sportovní talent. Společně se zpěvákem Zellerem bavili publikum slavnými scénami z filmu Rocky.

Ať žijou kostýmy!
I Horkýže zahájili své vystoupení v převlecích. Zpěvák Kuko přišel jako muslimská žena, kytarista Mário Sabo se převtělil do kněze, Juraj Štefánik se převlékl za Žida a místo bubeníka Marka Viršíka dorazil buddhistický mnich. Než se kapela stačila převléknout, obdaroval Kuko jednu fanynku zvětšenou padesátikorunou s podpisy členů kapely.

A pak se rozjela show. Zazněly během ní všechny velké hity z posledních deset let, včetně jediné novinky z bestofky Mám v piči na lehátku. Publikum ale rozdováděla hlavně klasika – Silný refrén, A já sprostá nebo L.A.G. Song. Kromě muziky bavila kapela tradičními výroky „Pravá strana čo je s vama nebo Lubime vás pětkrát. Tradičně došlo i k rozhazování plechovek se Shanghai colou podle stejnojmenné písničky.

Jesti na koncert náhodou dorazili nějací rappeři, museli je Horkýže slíže v přídavcích potěšit. Na pódium se totiž vrátili s rovným kšiltem.
Ne, Horkýže slíže nezklamali ani v Olomouci.

Horkýže slíže + Cocotte Minute
Olomouc, U-klub, 24. března 2011

Témata:,