Horkýže slíže rozburáceli vyprodanou Akropoli


Vyprodaná Akropole se během včerejšího pražského koncertu rockové kapely Horkýže slíže otřásala v základech: naši východní „súsedé“ se předvedli ve skvělé formě. Jejich téměř dvouhodinový set připomínal studiovou nahrávku, kterou pustíte na pořádných reproduktorech - mocný zpěv Petera Hrivňáka publikum jako by uhranul.

Bujarou atmosféru navodila Malá žužu, kterou zahráli Horkýže slíže jako jednu z prvních, a při hitovce Silný refrén už publikum řádilo naplno a nahlas zpívalo spolu s kapelou. Jedinečný a silný hlas Petera Hrivňáka jen podtrhl bezchybný hudební projev kapely. Výkon obou sladěných kytaristů pak parádně podbarvila jeho brilantní a lehká hra na basu.

Poslechněte si, jak Horkýže slíže zahráli Logickou hádanku

Hraje se „pre zvieratá a pre ľudí“
Jako duet Hrivňáka a bubeníka Marka Viršíka kapela nádherně a zlehka odehrála začátek skladby Osemnásť. Známá Lesbiens and Gay Song kontrastovala díky proměnlivému vokálu s drsnějšími skladbami, jako je například Ukáž tú tvoju zoo. Publikum se bavilo nejen známými písněmi, ale i nevnucující se show na pódiu, které se ujali kytaristé Marián Sabo a Juraj Štefánik. O tom, že v Akropoli právě hráli Horkýže slíže, kapela „pre zvieratá a pre ľudí“, nikdo nepochyboval.

Natřikrát se loučící muzikanti při posledním přídavku vyslyšeli přání fanoušků pod sebou a napálili do nich Bernardína, parodii na německé Rammstein. Uzavřeli tím vydatný, velmi slušně odehraný koncert.

Horkýže slíže
2. dubna 2009, Praha, Palác Akropolis

Témata:,