Hoši, kteří zranili Michala Hrůzu, jsou ve vazbě

Redakce

Okresní soud v Ostravě dnes poslal do vazby oba mladíky, kteří jsou podezřelí ze čtvrtečního napadení zpěváka Michala Hrůzy. Policie muže ve věku 18 a 19 let obvinila z vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví. Uvalení vazby soudkyně vysvětluje obavou, že by se oba obvinění s ohledem na výši trestu – hrozí jim až 12 let vězení – mohli vyhýbat trestnímu stíhání, popřípadě ovlivňovat ještě nevyslechnuté svědky. Trest pět až dvanáct let vězení hrozí obviněným právě za vydírání, kterým je způsobena těžká újma na zdraví.

Michal Hrůza je v ostravské nemocnici, má vážně poraněnou hlavu

Celá situace podle policie začala tím, že se Hrůza pokusil od sebe oddělit dva mladíky, kteří se před jedním z klubů ve Stodolní ulici prali. Když se mu je nepodařilo uklidnit, chtěl zavolat policii. V tu chvíli se oba obrátili proti němu a zbili a zkopali ho. Umělec zůstal v bezvědomí ležet na chodníku. Policie má záběry z kamer i několik svědectví.

Poslechněte si Michala Hrůzu v Youradiu
 
Hrůza ve středu vystupoval na Festivalu v ulicích, který byl doprovodnou akcí festivalu Colours of Ostrava. Po koncertě s přáteli navštívili Stodolní ulici, kde se celý uncident udál.  Po útoku zůstal Hrůza v bezvědomí a později se v ostravské městské nemocnici podrobil operaci mozku. Podle posledních informací nemocnice je udržovaný  v umělém spánku, rodina si však nepřeje, aby nemocnice na veřejnost jeho stav  jakkoliv komentovala. (red)