Hoši z Trpaslíka pokračují. Potřebují se vrátit na Zem


Kultovní britský seriál Červený trpaslík, jehož největší síla tkví v neotřelém britském inteligentním černém humoru, se vrací na obrazovky! Je tomu právě deset let, co Rimmer, Lister, Kocour a Kryton dotočili poslední díly, dnes večer přesto přicházejí zpět! U příležitosti 21. výročí seriálu vznikla třídílná epizoda s názvem Zpátky na Zem. Podaří se jim tam dostat?

Na začátku byl konec. „Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili, jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu bezvědomí, a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti. Takže po probuzení za 3 miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky.“ Tak shrnul Holly, hlavní počítač těžařské vesmírné lodi Červený trpaslík, co se stalo na začátku. A příběh se může vyvíjet.

Nasbírat vědomosti o tomto sitkomu můžete tady.

Tehdejší představitelé hlavních rolí Craig Charles (Lister), Danny John-Jules (Kocour), Chris Barrie (Rimmer) a Robert Llewellyn (Kryton) se v plné síle hrnou opět na plátno, ačkoliv jim už táhne na padesát. Spolu s původním scénáristou Dougem Naylorem slibují další báječnou podívanou, i když v trošku modernějším kabátě.

Za osm sérií, které dosud spatřily světlo světa, posádka Červeného trpaslíka procestovala velkou část vesmíru a setkala se s mnoha různými tvory. Za 52 odvysílaných epizod mohli diváci slyšet nespočet narážek na celosvětově známé osobnosti a události (Elvis Presley, Třetí říše, Napoleon, Shakespeare …). Zažít Dallas 60. let během vraždy amerického prezidenta J. F. Kennedyho nebo se vypravit na výlet do jiných dimenzí. Navíc se v Trpaslíkovi vždy stihlo odehrát skvělé dobrodružství plné napětí.

Co přinesou nové epizody?
Je to vlastně jeden speciální díl rozdělený na tři části a jednu bonusovku z natáčení. Dostane se Lister konečně zpátky na Zem? Zdá se, že ano, do srdce Anglie, do Londýna. Jaké problémy se postaví do cesty, když ne nenávistní androidí replikanti, uměle vytvoření polymorfové ani chlupatí gelfové? Podle všeho budou hrdinové čelit smrtelnému osudu. Vytasí se autoři s novými triky, novými nápady, nebo vsadí na klasický „trpaslíkovský“ humor a možná stále výborné výkony herců?

Podívejte se na ukázky

Ačkoliv se rojí kolem nových dílů plno otázek a zajisté také pochybností o kvalitě, přesto se tisíce fanoušků po celém světě těší. Premiéra se bude vysílat na britské Dave TV.

Zpátky na Zem
část první – pátek 10. 4., 21:00
část druhá – sobota 11. 4., 21:00
část třetí – neděle 12. 4., 21:00
za scénou – neděle 12. 4., 21:30