Houpací koně chystají klip a turné. Pak se období Everestu uzavře

Redakce

Ústecká kapela Houpací koně nahrála loni Everest (recenze), jednu z nejhezčích desek a taktéž jednu ze sedmi nominovaných na cenu hudební kritiky Apollo. Nyní na vědomost dává, že ještě v září začne pracovat na nových písničkách. S produkční skupinou Ideamakers natočí také další klip, poslední z Everestu, a pak období tohoto alba uzavře. Bude jezdit méně koncertů a v domovském klubu Mumie se soustředí na věci budoucí. „Když všechno dobře půjde, deska vyjde 13. listopadu, rok poté,“ vzkazuje kapela fanouškům s odkazem na rok starý Everest.

Poslechněte si Houpací koně, Kolowrat a Kittchena v Youradiu

Aktuálně ovšem Houpací koně můžete vidět na krátké šňůře s vynikající slovenskou rockovou kapelou Kolowrat a písničkářem v masce Kittchenem. V Praze se společně ukáží 23. října v Podniku.

„S Kolowrat jsme chtěli hrát vždycky, pamatujeme si je z jednoho dávnýho ročníku festivalu Krákor, už tam se nám to líbilo a po jejich loňském albu Pobiť sa / Utiecť (recenze) už se to nedalo vydržet. Viděli jsme se spolu v Košicích na Tabačce, kluci se přišli podívat na náš koncert a plácli jsme si,“ říká zpěvák Houpacích koní Jiří Imlauf. (red)