Hráli, skákali a uráželi kdekoho


Máte rádi pogy, tu dětskou hru? A co takhle pogo? Neznáte? To je druh tance, který vyznávají hlavně posluchači žánru ska a punk. Že nevíte, jak se tančí? Na včerejším pražském koncertě španělské skupiny Ska-p by vás to publikum vmžiku naučilo.

Ska-P vyprodali halu poprvé, z Folimanky je tedy pořadatelé přesunuli do Malé sportovní haly na Výstavišti. Vyprodali i tu, a tak se místo koncertu opět změnilo. Do třetice všeho dobrého: z Incheba arény je to do Tesla arény opravdu coby kamenem dohodil, a tak to pro fanoušky již nebyla taková změna.

Poslechněte si Ska-P

http://www.youtube.com/watch?v=cZhl8HU2WQI

Španělská kapela neobsazuje první příčky hitparád, nepyšní se platinovými deskami, nepatří k hlavnímu proudu… Přesto je o ni větší zájem než o hvězdy první velikosti, jako třeba Pink. Skupina je totiž ve spíše okrajovém žánru v současnosti nejslavnější na světě. Hraje svižný ska-punk s výraznou dechovou sekcí, je populární politickými a buřičskými texty.

Přečtěte si rozhovor se Ska-P

Hala ve varu
Ska-P předvedli v Praze velice živelné vystoupení, jak už to k žánru patří, a patnáctitisícovou Tesla arénu přivedli do varu. Křepčení a skotačení na pódiu ještě ozvláštnili převleky, vlajkami a chůdami. Viděli jsme církevního hodnostáře nebo strýčka Sama s kosou… Diváci vesele pogovali, tedy zběsile poskakovali, rozhazovali ruce i nohy na všechny strany, vráželi do co největší počtu okolních lidí.

Zazněly hity jako A La Mierda, Canabis, dostalo se i na Resistenciu, asi neznámější píseň z alba El Vals der Obrero. Za necelé dvě hodiny zvládli členové kapely „zúčtovat“ s Amerikou, býčími zápasy, vyslat urážlivá gesta fašistům, karikovat a zneuctít katolickou církev a konkrétně její hlavu, papeže.

Ska-P se rozloučili opravdu stylově. Chiquitin, který vystupoval ve skotské sukni, ji nadzvednul a ukázal své pozadí, zpěvák Pulpul se pro změnu svlékl téměř donaha! Když anarchie, tak tedy úplná.

Ska-P
10. února, Praha, Tesla aréna

 

Témata:, ,