Hříšné videoklipy plné násilí a sexuálních narážek


Osahávání, násilí a nahotu obsahují nejkontroverznější videoklipy, které si vysloužily zákaz vysílání televizemi v denním vysílacím čase. Kdo patří mezi největší hříšníky? Trojka Madonna, Cher a Michael Jackson.

V roce 1989 uvedla Cher svůj singl If I Could Turn Back Time. Kontroverzní videoklip k této písni se odehrává na americké válečné námořní lodi USS Missouri plné námořníků v uniformách. Ti nadšeně povykují na Cher oblečenou v provokativním oblečku, vytvořeném se ze dvou černých pruhů látky a punčochového materiálu. MTV zareagovala rychlým zákazem vysílání videoklipu před devátou hodinou večerní.

Madonna často provokuje
Michael Jackson
si vysloužil zcenzurování svého videoklipu Black or White o dva roky později, a to se v něm nemusel ani objevit v průsvitném oděvu. Trnem v oku kritiků bylo to, že se ve videoklipu Michael několikrát „nevhodně dotýkal“. Vysílání bez těchto nežádoucích záběrů ale úspěšnost písně nikterak neohrozilo. Původní verze totiž trvala více než 10 minut, a tak se bez sestříhání stejně nedala vysílat.

Michael Jackson a jeho celý kontroverzní klip

http://www.youtube.com/watch?v=5UO_F3I9gJE&feature=related

O pořádné pozdvižení se postarala v roce 1990 Madonna singlem Justify My Love. Představila provokativní videoklip se záběry páru v sadomasochistických oblečcích, dívek s namalovanými knírky a sebou samotnou v podvazcích. MTV videoklip na své stanici zakázala. Nahrávka se ale začala prodávat na videokazetách a záhy se stala nejprodávanějším video singlem.

Podívejte se na sestřih z Madonnina Justify My Love
http://www.youtube.com/watch?v=1jrG50N4tlI&playnext_from=PL&feature=PlayList&p=E0AB65CF6BB53CF6&playnext=1&index=19%20-

Obdobný mediální poprask způsobila Madonna o 11 let později videoklipem k písni What It Feels Like for a Girl. Místo sexuálních narážek tentokrát vsadila na násilí. Hlavní hrdinka ukradne auto, úmyslně způsobí dopravní nehodu a zaútočí na muže u bankomatu paralyzérem, aby mu mohla ukrást vybrané peníze. Zběsilá jízda pokračuje útokem na veřejné činitele, krádeží dalšího vozu, vyhozením benzínové pumpy do povětří a fatálním zdemolováním vozu nárazem do sloupu. Hudební stanice MTV podle očekávání opět zatrhla vysílání videoklipu přes den, divák ho mohl vidět až po 21. hodině. Madonna zopakovala svůj úspěšný krok z dob Justify My Love a vydala videoklip na DVD a VHS.

Podívejte se na klip k zremixované písničce What It Feels Like for a Girl.

http://www.youtube.com/watch?v=FRDObK0Sa48&feature=related

Rusům se nelíbí lesbický polibek
Ruská dívčí skupina t.A.T.u. vsadila na získání popularity díky kontroverznímu videoklipu v roce 2002. Singl All the Things She Said se na televizní obrazovce „proslavil“ především lesbickým polibkem. Ačkoliv někteří lidé žádali stažení videoklipu z vysílání, nikdo jejich přání nevyslyšel. Zdá se tedy, že v současné době budou muset hudebníci sáhnout po mnohem těžším kalibru, aby si vysloužili zákaz vysílání.

Podívejte se na dvojici t.A.T.u

 

 

Témata: