Hrozí nám zánik. A do kin jdou noví Transformers

Redakce

Nehrozí nám válka, hrozí nám zánik, to je slogan čtvrtého dílu filmové sci-fi série Transformers Michaela Baye. Právě slovo „Zánik“ dali tvůrci do názvu nejnovějšího pokračování, které se v českých kinech objeví dnes, tedy 26. června. 

Se čtvrtým dílem přichází nový lidský hrdina v podání Marka Wahlberga a také dosud nevidění Transformeři neboli mechanické mimozemské kolosy, které se umí maskovat jako obyčejná auta. Novinkou čtvrtých Transformers, k nimž opět zní hudba skupiny Linkin Park, jsou i Dinoboti, mechaničtí tvorové, kteří vypadají ako prehistoričtí ještěři.

Režisér Michael Bay o každém pokračování říká, že je lepší než předešlý díl, což následně vždy potvrdí vyšší návštěvnost v kinech. V těch českých dosud mají předešlé tři díly podle Unie filmových distributorů na kontě 106 830, 167 721 a 206 526 diváků. Další pokračování ságy se chystají na léta 2016 a 2018. 

Do kin se tato téměř tříhodinová akční sci-fi dostává v klasické verzi i v 3D. V úpravě pro kino IMAX na Floře má původní znění a titulky.