Ceny Grammy poběží ve dvě ráno v České televizi

Redakce

Kdo vydrží v noci na pondělí 13. února dlouho vzhůru, může se na dvojce České televize podívat na přenos z udílení amerických hudebních cen Grammy. Ve dvě ráno poběží přímý přenos, následující den na stejném programu ve 23:10 bude na řadě sestřih zajímavostí. Dění okomentuje Jan Rejžek, tlumočit bude Dana Hábová. Pořad už je v programu.

Nejvíce nominací, celkem sedm, získal rapper Kanye West, po šesti mají Adele, Foo Fighters a Bruno Mars, o jednu méně pak Lil Wayne, Skrillex (jenž letos dorazí na Rock for People) a Radiohead.

Šanci na zisk Grammy má i Čech Jiří Bělohlávek, šéfdirigent Symfonického orchestru BBC. Oproti minulým ročníkům se počet oceňovaných kategorií snížil ze sto devíti na sedmdesát osm.

Večer bude moderovat dvojnásobný držitel Grammy, rapper a herec LL Cool J. "Speciálně pro tento večer se na jednom pódiu opět sejdou členové The Beach Boys. Rihanna poprvé vystoupí společně s Coldplay, zahraje také Paul McCartney, který má šanci získat cenu za Nejlepší album historie," řekla dramaturgyně České televize Zuzana Malegová. (sli)

Princess of China – písnička, kterou spolu zazpívají Rihanna a Coldplay