Huliči Cypress Hill naučili v Praze i sedačky skákat


Marihuana, rytmus a zábava - do Prahy poprvé přijela partička notorických losangeleských huličů Cypress Hill. V rámci evropského turné k novému albu Rise Up ukázala, jak se dělá poctivý hip hop. Nechyběly totiž ani dnes už klasické hymny rapové historie.

Pražská O2 arena se na první pohled mohla zdát až příliš velká na koncert takového ražení. Nebylo proto divu, že ji pořadatelé přepažili, i tak to ale krátce po osmé vypadalo na smutný večer. Když se totiž na pódiu objevil DJ Mike Trafik s úkolem rozehřát publikum, přímo před ním se zmateně kolíbalo jen pár desítek hiphoperů. Situace se během jeho djského setu naštěstí pomalu měnila, takže na konci vystoupení už vymezená půlka kluziště vypadala o něco veseleji.
Cypress HillBohužel to Trafik „teda moc nerozproudil, předskokan“, jak poznamenal jeden z diváků, takže během patnácti minut rozebírání jeho pultíku diváci stále ještě znuděně přešlapovali a nervózně vyčkávali latinskoamerické huliče.

Stará škola i nové pecky pro krásné lidi v Praze
Úderem deváté se na pódiu v plné polní objevili B-Real a Sen Dog s mikrofony, DJ Muggs za gramofony a bubeník Eric Bobo, aby příchozím naložili plné batohy prvotřídního hiphopu.

Hned úvodní skladba Get’ em Up z nového alba

), kotel se svorně rozskákal a i atmosféra v hale příjemně zhoustla.

Cypress HillPři prvním instrumentálním intermezzu na sebe upozornil také perkusionista Eric Bobo, který společně s DJ Muggsem potěšil ucho nejednoho hudebního fajnšmekra chytlavou kombinací bong a klasických bicích, do kterých zručně bušil holýma rukama, a prvotřídních scratchů. Jeho zapálený projev ale celý večer perfektně doplňoval dvojici rapperů a dodával vystoupení na autentičnosti.

Jeho zapálený projev ale celý večer perfektně doplňoval autentický výkon dvojice rapperů.

Po Sen Dogově otázce „beautiful people in Prague, how do you feel?“ rozjela čtveřice temperamentní latinskoamerickou sérii Tequila Sunrise, Latin Lingo a Armada Latina (

). To už to začínalo šít i posedávajícími diváky na tribunách.

I want to get high i pod střechou hokejové haly.
Nechápavé diváky po otázce „Are you feelin‘ crazy tonight?“ rozproudila jedna z nejznámějších pecek kapely, Insane In a Brain. Po ní B-Real vytáhl z kapsy jointa, připálil si jej a mocně natáhl kouř do plic, aby s požitkářským vydechnutím odstartoval další nesmrtelnou skladbu I Want To Get High (

).

Tancovalo se i na tribuně
I poslední část večera byla ve znamení konfrontace hitů téměř dvacetileté kariéry kapely; Throw Your Set In The Air se doplňovala třeba s pomalejší Illusions, aby celé vystoupení vyvrcholilo singlem nového alba, skladbou Rise Up, která na velké aparatuře nechala naplno vyniknout kytarový základ. Kolem sedaček už rozverně poskakovali i diváci na tribunách, nejvyšší čas pro finiš.
Co by to ovšem bylo za koncert, kdyby nepřišel přídavek. Po další pecce We Ain’t Going Out Like That se kapela pokorně rozloučila (B-Real se nechal slyšet, že bylo velmi příjemné zahrát si v den svých narozenin v Praze) a naposledy postavila pražskou O2 arenu vzhůru nohama finálním hitem (Rock) Superstar (

), při které se Sen Dog nechal pronést v kotli nad hlavami fanoušků.

Doufejme, že nebude trvat dalších sedm let, než si k nám chlapci z L. A. přijedou opět zakouřit.

Cypress Hill (+ DJ Mike Trafik)
2. 6. 2010, Praha, O2 arena

Playlist: Get ‘em Up, Shoot ‘em Up, When the Shit Goes Down, How Could I Kill a Man, Back the Fuck Up, Light It Up, Tequila Sunrise, Latin Lingo, Armada Latina, Insane In the Brain, I Want To Get High, Hits From the Bong, Dr. Greenthumb, KUSH, Throw Your Set In the Air, Cock the Hammer, Vato, It Ain’t Nothin‘,  A To the K, Illusion, Rise Up, We Aint’t Goin‘ Out Like That, (Rock) Superstar   

 

Témata:, ,