Hurikán Dalibor Janda oslaví šedesátku. Bude turné, karaoke i promítání

Redakce

Dalibor Janda, jehož si nyní skoro každý spojí s motorkou a osudovou písničkou Hurikán, slaví na turné šedesáté narozeniny. Fanoušci ho spolu s jeho kapelou uvidí 15. 5. v KD Metropol v Českých Budějovicích, 22. 5. v DK Ústí nad Labem a 29. 5. v KD Mladá Boleslav. Lístky stojí od 390 Kč, seženete je přes Ticketportal.

Každý koncert by měl trvat přes dvě hodiny a Janda je pojme jako průřez best of, zazní tedy písničky jako zmíněný Hurikán, Kde jsi, Kličkovaná, Padá hvězda nebo Žít jako kaskadér.

"Jakol host se mnou vystoupí dcera a pak ještě jeden člověk, jehož jméno je zatím překvapení. Chystám také soutěž formou karaoke party a promítání archivních okamžiků mé kariéry," slibuje Janda s tím, že každý koncert bude trochu jiný podle velikosti a typu místa.  

Dalibor Janda odehrál během své kariéry více než 4000 koncertů, všechny má prý zapsané v zápisnících. "K většině koncertů mám ještě schované playlisty," říká. "Tehdy jsme na koncertech prodávali až pět set  legendárních plakátů k Hurikánu, celkově se ho prodal milion kusů," dodává muzikant, jenž od hudebního života odpočívá v domácí dílně. Jako vyučený strojní zámečník prý v domku leccos zastane sám. (sli)