Hvězda St. Vincent dorazí na Colours of Ostrava 2015

Redakce

Jednou z hvězd letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava se stane americká zpěvačka a kytaristka St. Vincent, která patří aktuálně k největším světovým jménům současného rockového písničkářství. Na festival přijede se svojí čtvrtou, stejnojmennou, deskou, jež vzbudila velký ohlas mezi hudebními publicisty po celém světě. Za nejlepší album loňského roku ji například vyhlásily hudební časopis New Musical Express či deník The Guardian. Má taktéž nominaci na Grammy. „Obecně je St. Vincent oceňována pro svoji originalitu, novátorství, vizionářství i strhující pódiovou show, což jsme na vlastní oči viděli loni na obřím španělském festivalu Primavera,” říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Permanentky stojí do konce února 1890 Kč.

Přezdívku St. Vincent si třiatřicetiletá Annie Clark dala podle nemocnice, kde zemřel básník Dylan Thomas. Obdivuje Kate Bush, ulpělo na ní přirovnání k Davidu Bowiemu a na kytaru prý hraje jako Jimi Hendrix 21. století, přesto od svého debutu Marry Me z roku 2007 píše zcela nová pravidla rockového písničkářství.

Další potvrzená jména festivalu – výběr:
Avishai Cohen´s New York Division, Dillon, Owen Pallett, Mika, Roni Size, José González, Swans, Caribou, The Cinematic Orchestra, Caravan Palace, Black Strobe 

Kytaru studovala na slavné Berklee College of Music, zručně ovládá i spoustu dalších nástrojů. St. Vincent doprovázela Sufjana Stevense, s Davidem Byrnem natočila povedené album Love This Giant a její skladby zazněly také ve filmech série Stmívání. Vokály přispěla i na poslední album To Be Kind skupiny Swans. Když loni v dubnu Nirvana vstipovala do rock´n´rollové síně slávy, zbylí dva členové se rozhodli nahradit Kurta Cobaina hlasy tří zpěvaček: St. Vincent zpívala skladbu Lithium.