Hvězda Stmívání vyrábí úchvatné šperky ze starých počítačů

mim

Napadlo vás někdy, že nové náušnice, které si pořídíte, budou vyrobené z bývalé součástky notebooku či osobního počítače? Nebo hledali byste módní trendy šperky u světového výrobce výpočetních technologií? Díky spolupráci amerického výrobce počítačů a herečky Nikki Reed známé z filmové série Stmívání je to nyní možné!

Vznikla řada šperků vyrobených z recyklovaného zlata získaného ze starých základních desek použitých počítačů a notebooků. Proces výroby šperků je jednoduchý.

Společnost se zavázala do roku 2020 zrecyklovat na 100 milionů liber recyklovaného obsahu zpět do svého produktového portfolia a část tohoto recyklovaného materiálu půjde na výrobu šperků a módních doplňků. Nová kolekce vychází v limitované edici a zahrnuje prsteny, náušnice a manžetové knoflíčky vyrobené ze čtrnácti a osmnáctikarátového zlata.

Šperky byly poprvé představeny letos v lednu na největším veletrhu spotřební elektroniky na světě CES v Las Vegas. Hlavním cílem této spolupráce je poukázat na to, jaký má elektronický odpad dopad na svět, ve kterém žijeme, a rovněž ukázat, že lze materiály recyklovat pro další smysluplné účely.

Nikki Reed to vysvětluje takto: „Vytvořili jsme značku Bayou with Love s cílem zvýšit povědomí spotřebitelů o tom, jaké důsledky má chování lidí pro naši planetu. Chtěli jsme ukázat, že i krásné věci jako šperky a módní doplňky lze vyrobit z udržitelných zdrojů. Tím, že používáme zlato, které bylo dříve považováno za odpad, usilujeme o to, aby se recyklovalo více přírodních zdrojů. Časem chceme dosáhnout stavu tzv. nulového odpadu.“

 

Twilight 2 – Trailer