Hvězdy Bastille dorazí na Colours of Ostrava. I s nominacemi na Brit Awards

Redakce

Britská indie-rocková kapela Bastille nominovaná na čtyři ceny letošních Brit Awards zahraje v červenci na hudebním festivalu Colours of Ostrava.

Poslechněte si Bastille v Youradiu

"V Bastille se vše točí okolo skladatele, zpěváka a hudebníka Dana Smitha. Narodil se 14. července, což je  datum dobytí pařížské pevnosti Bastily v roce 1789 a začátku Velké francouzské revoluce. Dobrý nápad pro název skupiny, protože i když to dopředu nemohl Smith tušit, s Bastille rozpoutal v Británii také pořádný rozruch," řekl mluvčí akce Jiří Sedlák.

Album Bad Blood od Bastille se stalo jedním z nejúspěšnějších debutů loňského roku. "Přistupuji ke každé skladbě jinak. Chci, aby měly vlastní příběhy a atmosféry postavené na různých zvucích, žánrech a stylech, které miluji. Což jsou indie rock, pop, folk a filmové soundtracky," vysvětlil Smith, v jehož hudbě hudební kritici nacházejí vlivy Coldplay či Florence and the Machine.
    
Bastille mají v oblibě také coververze a ve své verzi už představili například skladby od City High, Miley Cyrus nebo Franka Oceana. Největšího úspěchu ale docílili hitem Of The Night, tedy směsí dvou tanečních skladeb The Rhythm of the Night od italských Corona a Rhythm Is a Dancer německých Snap!.

Bastille se ještě před ostravským koncertem představí v Praze, 18. března zahrají v SaSaZu. (sli)