Hvězdy Csáková nebo Bende zazpívají v Dolních Dunajovicích. Pro Křídla motýlí


Dolní Dunajovice – Ilona Csáková, Petr Bende, Kamelie, Martin France, kapela Holki, Sámer Issa nebo Jiří Zonyga. Tyto a další hvězdy české hudební scény se sjedou příští sobotu netradičně do Dolních Dunajovic. Od osmnácti hodin se tam na návsi uskuteční benefiční koncert 
s názvem Křídla motýlí na podporu sdružení Debra.

Akci zorganizovala agentura Martin Production, která pořádá benefiční koncerty na různých místech České republiky. Tentokrát zavítá do Dolních Dunajovic. „V této malebné vesnici se nám líbilo, je tak trochu zapomenutá. 
I proto jsme se rozhodli tam zavítat a poznat zdejší prostředí,“ zdůvodnil výběr místa zpěvák a pořadatel v jedné osobě Martin France.

Jeho agentura spolupracuje se sdružením Debra, které se zabývá takzvanou nemocí motýlích křídel. „Lidé s touto chorobou mají extrémně citlivou kůži.. Ta je velmi slabá, jakýkoliv dotyk může otevřít ránu,“ přiblížil France.

Koncert v Dolních Dunajovicích zahájí v osmnáct hodin společným vystoupením dvě dívky, které se zákeřným onemocněním motýlích křídel bojují. Olga Joklová zazpívá, Kateřina Vlastová ji doprovodí na saxofon. „Tento bod jsme do programu zařadili proto, aby lidé věděli, že dívky statečně bojují. Že se snaží žít normální život, i když ta nemoc se dá jen pozastavit, ale jinak je nevyléčitelná,“ uvedl France.

Na benefičním koncertu vystoupí také on. „Při podobných charitativních akcích panuje vždy vroucí a přátelská atmosféra. Zpěváci mají zpravidla zaplacený jen cesťák. Každý se snaží zůstat v místě akce i přes noc a užít si nejen koncert, ale i následný večírek. My se snažíme, aby všichni byli spokojení,“ sdělil zpěvák, jenž vydal několik CD.

Nápad uspořádat benefiční akci v Dolních Dunajovicích se zamlouvá i tamnímu starostovi Josefu Hasníkovi. „Těší nás, že si organizátoři vybrali zrovna naši obec . Značí to, že se jim tu líbí. Podobný koncert jsme tu ještě neměli,“ připomněl první muž Dolních Dunajovic.

V případě nepříznivého počasí uchrání návštěvníky před deštěm velkokapacitní stan. Organizátoři přesto doufají v pěkné počasí. „Modlíme se za přízeň počasí a doufáme, že přijdou lidé. Přece jenom, místo je netradiční. Je to tak trochu hozená rukavice,“ zamyslel se France.

Za koncert zaplatí zájemci dvě stě korun. Výtěžek akce poputuje na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Na pódiu šek s vybranými penězi převezme patronka projektu Jitka Čvančarová. Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketstream nebo přímo v Dolních Dunajovicích ve Vinařském dvoře u Mlýnků. Děti do osmi let mají vstup na akci zdarma.

Pomoci v boji proti nemoci motýlích křídel může každý. Stačí zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS DEBRA na telefonní číslo 87 777.

VÁCLAV PETRŮ

 

Autor: Redakce

Témata: