Hynek Toman ze Support Lesbiens: Pokusím se o novou sestavu

Redakce

Hynek Toman, kytarista kapely Support Lesbiens, již opustili ostatní čtyři členové včetně frontmana Kryštofa Michala, dementuje zprávu o konci kapely.  

„Pokud vím, Kryštof uvedl jen to, že opouští Support Lesbiens a zakládá si novou skupinu. To je pravda, nicméně další existenci Support Lesbiens jeho rozhodnutí v žádném případě nevylučuje.“ řekl Toman.

Přečtěte si: Support Lesbiens končí, Kryštof Michal odešel z kapely

O záměru Michala opustit Supporty se Toman dozvěděl týden před startem turné. O tom, že na světě už je nová kapela, ale Tomana Michal informoval v den zahájení šnůry po emailu.

"Že s touto skupinou bude mít ambice nahradit Support Lesbiens a vezme si k tomu náš koncertní repertoár, to jsem se stejně jako kdokoliv jiný dozvěděl až z médií. Mrzelo mě to, ale musel jsem to akceptovat," dodává s tím, že turné kapela dokončí v nezměněné sestavě.

Skupinu, již Hynek Toman s Kryštofem Michalem založili před dvaceti lety, se prvně jmenovaný pokusí zachránit. "Pokusím se vytvořit novou sestavu, s novým elánem a novým duchem. Uvidíme."

Toman potvrzuje, že důvodem rozpadu skupiny jsou vztahy uvnitř týmu.

"Pravdou je, že vztahy v kapele nefungují už dobré čtyři roky, od odchodu bubeníka Sváti Čecha. Tehdy se ve skupině rozbujely různé intriky. Když začaly sílit a já nabyl podezření, že se děje něco vážného, nechal jsem po poradě s právníkem před třemi lety přepsat značku Support Lesbiens na své jméno. Nikdy jsem značku ve svůj vlastní prospěch nezneužil a nikdy jsem to ani neplánoval. Nepřepsal jsem ji na sebe, abych ji mohl užívat bez Kryštofa, ale proto, aby se jeho prostřednictvím nedostala do rukou lidí, kteří se nás už několik let snažili poštvat proti sobě. Což se jim bohužel nakonec opravdu podařilo," uzavírá. (sli)