I Am Heath Ledger: Nikdy neviděné záběry z hercova soukromí vyjdou skoro 10 let po jeho smrti

Redakce

V lednu 2018 uplyne deset let od tragické smrti Heatha Ledgera, legendárního Jokera, miláčka filmových fanoušků a vynikajícího herce. Heath byl ale víc než to - téměř neustále u sebe nosil kameru a natáčel svůj život. Z těchto záběrů nyní vznikl celovečerní dokument.

Devadesátiminutový snímek s jednoduchým, ale trefným názvem I Am Heath Ledger (Jsem Heath Ledger) bude poprvé uveden 23. dubna na filmovém festivalu Tribeca. Dostupný na internetu by podle odhadů měl být někdy koncem května.

Ledger, který se předávkoval léky 22. ledna 2008, skrze kameru zachycoval zákulisí natáčení i svůj soukromý život. Autentické záběry mají být proloženy rozhovory s jeho hereckými kolegy – například s Emilem Hirshem či Naomi Watts. Největším lákadlem ale bezesporu jsou dosud neviděné backstage snímky z výroby Temného rytíře.

Právě role šíleného Jokera udělala z Heatha celosvětově milovanou hvězdu, práce na ní ale pravděpodobně zároveň přispěla k jeho pádu. Je známo, že herec se v rámci přípravy na několik měsíců zavřel do hotelového pokoje a zkoumal psychiku a životy slavných vrahů a kriminálníků. Za svou snahu byl in memoriam oceněn Oscarem.

Tvůrci dokumentu, o kterém už teď víme, že u něj budeme strašlivě plakat, nyní zveřejnili trailer. Vidět ho můžete níže. V galerii pak najdete Heatha v jeho nejlepších a nejznámějších rolích.

Heath Ledger si před smrtí udělal z pokoje svatyni Jokera

5 herců, kteří svými významnými rolemi pomohli prolomit ve světě homosexuální tabu

Témata:,