I v Kouli je tónů jako v nejdražším trombónu

Hana-Slivova

Vítejte v Kostce! Vrátila jsem se z dovolené v ukrajinských horách. Skvěký zážitek po všech stránkách. I na poloninách, mimo civilizaci, bylo slovy Roberta Nebřenského z legendární kapely Vltava „tónů jako v nejdražším trombónu“. Co z toho vyplývá? Před hudbou neutečete ani 1500 metrů nad mořem. Vyhodíte ji dveřmi (ipoda necháte doma), ale vrátí se vám oknem (hmyz, ptáci a ticho jsou nakonec ta nejlepší venkovská kapela). Jaké tóny jsme pro vás připravili do konce srpna?

Na Kouli vás pozveme na několik zajímavých koncertů.
Po delší době zahraje v Praze sympatická Evropanka Jana Kirschner. Uvidíme, jestli vsadí na svoje skladby z londýnského období, nebo na současný dobrý vítr hitovky Pokoj v duši z velkofilmu Jánošík či staré osvědčené písničky typu Modrá. O pozápasovém skóre si na Kouli přečtěte příští pondělí.

Zveme i na zářijový koncert Macy Gray. Tahle Američanka s chraplavým soulovým hlasem zazpívá v Čechách poprvé. A nikdo nepochybuje o tom, že zazní jeden z nejpopulárnějších love songs I Try.

Trošku z jiného soudku je pak pozvánka na padesátiny slavného tuzemského jazzového kontrabasisty Jaromíra Honzáka. Na koncertě v pražské Akropoli s ním vystoupí celá řada známých tváří, například Marek Eben nebo Iva Bittová.

Sobotní večer 29. srpna po roce patří americkému vypravěči Leonardu Cohenovi. Bude jeho druhý koncert v Praze stejně působivý jako ten premiérový, nebo převáží myšlenka na tenčící se úspory muzikanta?  O tom vás zpraví Jiří Vaněk.     

O víkendu se dozvíte, jestli kluci ze sourozenecké kapely The Jonas Brothers umí taky trošku hrát a zpívat, nebo jestli můžou děkovat jen tomu, že jsou trošku cool a chodí s mladými herečkami (ne všichni naráz, pochopitelně). Jana Moravcová už má na věc jasný názor (a tužky tvrdosti H pro ni můžete po neděli nechávat v redakci).

Zajímavou tečku za hudebním srpnem udělá Jana Válková, která se vrátila z cest po Číně. Kromě lidí a zvyků sledovala i tamní hudební návyky a preference. Jak to mají Čínani s Chinese Democracy, to se na Kouli dozvíte 31. srpna.

Hezký poslední srpnový týden – a poslechněte si, jak se to má s tou hudbou v lese.
hanas@koule.cz

http://www.youtube.com/watch?v=GskaySQ1rWE