Ian Watkins zneužíval děti. Budou na něj koukat jako na zrůdu, říká otec

Redakce

Nevlastní otec zpěváka rozpuštěné skupiny Lostprophets Iana Watkinse se nechal slyšet, že má strach, že lidé se nyní na jeho syna budou dívat jako na druhého Jimmyho Savila. Bývalá moderátorská hvězda a idol fanoušků zneužíval děti, na což se přišlo až po jeho smrti.

Poslechněte si Lostprophets v Youradiu

Ian Watkins byl včera v Cardiffu uznán vinným z třinácti případů sexuálního obtěžování dětí, včetně pokusu o znásilnění jedenáctiměsíčního nemluvněte. Případ se týká ještě dvou žen – spolupachatelek, jejichž jména soud nezveřejnil.

"Iana jsme milovali, vychovávali jsme, jak nejlépe jsme uměli. Byl to normální kluk, který vyrůstal v prostředí milující rodiny a neměl víc problémů než kluci jeho věku. Netuším, jak tohle může dopadnout. Jestli si ho lidi časem nebudou pamatovat jen jako další stvůru, jako dalšího Jimmy Savila," řekl po soudu Watkinsův otčím. "Když jsme slyšeli všechna ta obvinění, říkali jsme si, že někde musí být chyba. To přeci nemůže být pravda. Soudní síň jsme opustili v naprostém šoku," dodal.  

Bývalý kytarista Lostprophets Lee Gaze včera na internetu napsal, že je rád, že kapela bude moci tuhle nepříjemnou a boelstivou kauzu uzavřít. "Děkujeme za podporu. Alespoň to má nějaké vyústění," komentoval vyjádření soudu.

Skupina letos v říjnu ukončila činnost poté, co se na světlo dostaly podrobnosti o obvinění Iana Watkinse. Přečtěte si vyjádření kapely. (sli)