Iggy Pop a The Stooges dostali v Trutnově všechny generace

Redakce

Šlachovité tělo, neskutečné charizma a dřevní rock´n´roll stále táhnou – tedy aylespoň když jde oIggyho Popa. Letos se o tom přesvědčil trutnovský Open Air Music Festival, na němž Pop se svými The Stoogies koncertoval. Hlavní hvězdy akce vystoupily ve čtvrtek před půlnocí. Jejich koncert sledovaly tisíce lidí všech věkových kategorií.  

Pop a spol. začali zostra hitovkou Raw Power ze stejnojmenného bezmála čtyři desítky let starého alba. Když Iggy zpíval úvodní hit z desky Search and Destroy, ani si v zápalu tance nevšiml, že z publika přilétlo pár kelímků s pivem, které ho zkropilo. Na scénu pak pozval lidi z trutnovského "kotle" a pódium zaplnily desítky zmítajících se, skákajících a křičících postav.

Když Pop více než hodině plné zpěvu, rozevláté gymnastiky a bezprostředního kontaktu s tančícími posluchači opouštěl scénu, odváděl ho třesoucího se zimou i únavou a zabaleného do ručníku zákulisím mezi tleskajícími diváky a muzikanty z domácích kapel jeho manažer. Pop si přes očividné vyčerpání neodpustil potřesení rukou s lidmi podél koridoru střeženého ochrankou. (sli)

Iggy Pop – Raw Power

http://www.youtube.com/watch?v=ALFDPtY768Q