Ilegální skupina z Ruska dovážela vlky a křížila je se psy

mim

Tým vyšetřovatelů helsinské policie odhalil případ ilegálního dovozu vlků do Finska. Cílem skupiny bylo křížit vlky se psy a chovat křížence.

Do Finska byli mezi červnem 2016 a lednem 2019 z Ruska ilegálně dovezeni čtyři vlci, kteří byli chováni na farmě hlavního podezřelého v Loppi na jihu Finska, píše web Ekolist.cz. Na pozemcích bylo nalezeno celkem 64 zvířat: psů, vlků a jejich kříženců.

Podezřelí se pokusili ukrýt vlky před policejní kontrolou. Odvezli je na jiná místa a dva vlky dokonce schovali do neosvětlené sauny, kde byli bez vody a jídla. Zvířata prý byla ve špatném zdravotním stavu. Třicet kříženců bylo během vyšetřování utraceno pracovníky úřadu pro ochranu zvířat.

Zákaz

Osm podezřelých je obviněno z ohrožení dobrých životních podmínek zvířat, ohrožení zvířat, z osmi trestných činů proti ochraně přírody a z nezákonného dovozu zvířat. Do Finska je totiž zakázáno dovážet vlky nebo jejich křížence.

Od 1. června tohoto roku je tam navíc zakázáno chovat, prodávat a vlastnit hybridy vlka. Byli totiž klasifikováni jako invazivní druhy.