Imagine Dragons: Praha je jako pohádková knížka

katerinacerna

Imagine Dragons, indierocková kapela z Las Vegas, si ve středu 24. dubna odbyla v Praze koncertní premiéru. Na rozhovor do rádia Evropa 2 dorazil zpěvák Dan Reynolds, který si nedávno zlomil zápěstí. "Operaci jsem ale odložil, abychom mohli zahrát v Praze," řekl Liboru Boučkovi v pořadu Refresh. Na fotky z koncertu se podívejte ve fotogalerii.

Jak si užíváte vaše evropské turné a poznávání nových míst?
Den před koncertem v Praze jsme měli výjimečně den volna a mohli jsme si tak projít město. Viděli jsme Karlův most i Pražský hrad a můžeme říct, že Praha se pro nás stala jedním z nejoblíbenějších míst celého turné.

Co vás během turné nejvíc překvapilo?
Jedním z největších překvapení pro nás byla právě Praha. Nikdy předtím jsme tu nebyli. Je neuvěřitelné, kolik tu máte architektonických skvostů a nádherných soch. Je to jako pohádková knížka. Ve srovnání s Prahou jsou Spojené státy v plenkách.

Celý rozhovor s Imagine Dragons si poslechněte tady
Poslechněte si Imagine Dragons v YouRadiu

Imagine Dragons fungují pět let. Berete koncertování ještě jako koníček, nebo už sepro vás z muziky stala práce?
Jakmile si začnete stěžovat na to, že jste muzikant a že je to dřina, jste pěkně směšní. Je tolik lidí, kteří by si to s vámi okamžitě vyměnili. Děláme, co nás baví. Každý den můžeme hrát, probouzet se na nových místech, poznávat novou kulturu, nová jídla… Rozhodně bych to nenazýval prací.

It´s Time – první písnička Imagine Dragons, která se umístila v Top 15 hitparády Billboard

Dostali jste možnost dělat předkapelu Muse, ale odmítli jste. Proč?
Nešlo to z časových důvodů. Muse samozřejmě patří mezi naše nejoblíbenější kapely a strašně rádi bychom si s nimi zahráli, ale časově se to prostě nedalo. Poslední roky a hlavně měsíce jsou strašně hektické. Samotná příprava k průlomu v naší kariéře, který přišel minulý rok s deskou Night Visions, byla nesmírně dlouhá.

Někteří z členů kapely mají hudební vzdělání. Pomáhá vám to při skládání?
Samotné školy a hudební vzdělání nám jako kapele moc nepomohlo, hudební vzdělání rozhodně není záruka toho, že budete úspěšným muzikantem; jak psát písničky jsme se nenaučili ve škole, ale během společného hraní. Kdo nám ale rozhodně pomohl, to byli lidé, které jsme během studia muziky poznali.

Patříte mezi kapely, které jsou hodně aktivní na sociálních sítích. Kdo se vám stará o Facebook a Twitter?
My sami! Je to to nejmenší, co můžeme pro fanoušky udělat.

 

Témata:,