Indové se učí přecházet silnici jako The Beatles

Redakce

Policie ve východoindické Kalkatě zapojila do kampaně o větší bezpečnost chodců známou fotografii z alba britské skupiny The Beatles Abbey Road. Slogan kalkatské kampaně k tomu dodává: "Když mohou oni, proč ne vy?" Cílem kampaně je přesvědčit Indy, aby častěji používali přechody pro chodce.

"Chtěli jsme chytlavou a líbivou kampaň. Pak jsme přišli na nápad použít The Beatles a vsadit na jejich univerzální oblibu. Snažíme se říct, že když John, Paul, George a Ringo mohli jít po ‚zebře‘, kdokoli jiný může taky," řekl komisař dopravní policie Supratim Sarkar. "Za pár měsíců budeme schopní říct, jestli to zabralo," dodal.

Poslechněte si The Beatles v YouRadiu

Řada místních je ovšem vůči kampani skeptická. "Neplýtvejte penězi na poutače, které pochopí leda tak elitní dvě procenta obyvatel, která ovšem nepatří mezi ty, co příliš často přecházejí silnice," napsal na facebookovou stránku kalkatské policie Sandžív Kapúr. "Namísto toho nechte udělat přechody na správných místech a naučte řidiče a chodce, k čemu jsou. Když lidi budou přecházet tak, jako na té fotce, srazí je auto dřív, než si toho stihnou všimnout," dodal. (sli)