Indy vydal první sólovou desku

Redakce

Indy, polovina populárního hiphopového dua Indy & Wich, vydal první sólové album. Na projektu s názvem KMBL s ním spolupracoval Rae neboli Radek Tomášek, bubeník poprockové kapely Clou. Na desce hostoval Orion, Vladimir 518, La4, Vec, Zverina, James Cole či Kato. Album KMBL, které vyšlo na Indyho vlastní značce Mad Drum, se začalo prodávat před týdnem. Náklad čítající 2500 kusů je téměř vyprodaný. "Měli jsme asi 1200 objednávek ještě předtím, než bylo album hotové. To je super, protože o desce se zatím nezmiňují mainstreemová média," řekl Indy
Spojení rappera a rockového bubeníka se může zdát nezvyklé, Rae prý ale od mládí poslouchá rap, takže se jen vrací k tomu, co měl vždycky rád. "Místy jsou tam kytary, které se v tomhle stylu příliš nepoužívají, ale spojovat rock s hip hopem nebyl náš záměr, chtěli jsme udělat moderní hiphopovou desku," podotkl Rae.
Indy s Raem se s novinkou minulý měsíc rozjeli po českých a moravských městech. Turné bude pokračovat i v roce 2011. Už nyní je prý jasné, že nejde o jednorázový projekt. Oba hudebníci totiž začali pracovat na novém albu KMBL. "Funguje to mezi námi lidsky i hudebně, jsme už dva postarší chlápci, kteří mají plán. Oba tím projektem žijeme. To ale neznamená konec spolupráce s Wichem," vysvětlil Indy. (sli)

Poslechněte si Budu tam z desky KMBL