iPhone 7 a Galaxy Note 7 v souboji: Jak dopadly?

Redakce

Největší konkurenční derby letošního roku se odehrává mezi týmy Apple a Samsung. Jejich „sedmičky“ měly být hitem roku, ale nekandidují spíše na propadák roku? Stoupenci obou značek prominou, ale pár šlápnutí vedle se tentokrát „vydařilo“ na obou frontách.

Kdo více boduje?

To si netroufáme říct, protože, že se o něčem mluví, ještě neznamená, že se o tom mluví v dobrém. Apple se těší větší pozornosti, ať už jsou důvody jakékoliv.

Přesto stav ve výsledku nebude pro Apple zase až tak příznivý. „Z interních dat vyplývá, že zájem o iPhone 6S byl mnohem větší než o aktuální modely iPhone 7“, sděluje David Folprecht ze Srovname.cz.

Mouchy, mušky, masařky

Oblíbené téma v duchu haters gonna hate se tentokrát opravdu nedá obejít. Snad si za to značky svým způsobem můžou sami, že své uživatele natolik rozmazlili, že už si nemohou dovolit chybovat.

Ale chybují, a tak se aspoň svět zase jednou může utvrdit v tom, že jsme jen lidé a lidé holt občas chybu udělají i v tak intergalaktických společnostech, jakými jsou Apple a Samsung. Tématem číslo jedna jsou vybuchující baterie u Samsungu.

Zřejmě jedině na poušti a v pralesích o tom ještě neslyšeli, ale na druhou stranu negativní reklama je taky reklama. Problém s přehřívajícími a následně vybuchujícími bateriemi je samozřejmě v řešení, takže ti (ne)šťastní, kteří získali telefon na základě předobjednávek, budou v případě potřeby odškodněni.

A ti, kteří vyhlíželi 16. září, kdy měl odstartovat oficiální prodej, si zatím počkají do neurčita (lepší než do nekonečna) a už se o žádnou telefonní explozi nebudou muset obávat (snad!). Ani iPhone se ale tentokrát nevyhnul kritice.

Kontroverzní rozhodnutí vynechat u přístrojů klasický sluchátkový konektor vyvolalo nemalé vášně i u vyložených kliďasů. Apple si ale stojí za svým a negativistům zavírá ústa důvody, které neznějí jako vaření z vody.

Společnost uvádí, že jack konektor je zastaralý, zabírá hodně prostoru, komplikuje izolaci vůči vodě… No, nedává to přece jen trochu smysl?

Co už dává menší smysl je hučení / syčení, na které si uživatelé začínají stěžovat. Zatím není tento problém přesně definován.

Snad by ho mohl způsobovat rádiový vysílač, ale ofiko to není. Možná je tedy také zaděláno na masový problém s následnými výměnami telefonu, ale možná je to jen další zkouška trpělivosti výrobce.

Ač se to možná nezdá, největší diskuze vyvolává u nového iPhonu safír. Je tam nebo ne?

Podle odolnosti se materiál jednomu z kritiků jevil jako tvrzené sklo. A jak tomu tak bývá, s touto informací se pochlubil celému světu.

Slovo proti slovu nebo důkaz místo slibů? Apple již vydal oficiální prohlášení o tom, že safír skutečně použit byl, takže krize zažehnána (uf, aspoň něco).

Borec na konec?

Pokud jste čekali, že vám ve výsledku nabídneme jasnou odpověď na to, který sedmičkový telefon je lepší, tak jste se spletli. Srovnání naleznete všude dostatek.

Apple samozřejmě v různých statistikách vede, ale pokud se potvrdí, o čem se šušká, tak jim to nároční zákazníci nedarují. Samsung jistě svou chybu napraví, ale neměla by společnost takových rozměrů přece jen podobné problémy řešit ještě před vypuštěním přístroje do světa? Oba telefony se cenou nebezpečně blíží hranici 25 000 Kč, a to opravdu není málo, takže si firmy díky svým přešlapům koledují o ztrátu důvěry.

VIDEO: Opravdové Transformers! Turci vynalezli hodně husté auto

5 vychytávek pro ty, kdo si radši hrají, než uklízí