Iron Maiden vydávají v září nové dvojalbum The Book Of Souls

Redakce

Heavymetalová legenda Iron Maiden vydává 4. září novou, v pořadí šestnáctou desku The Book Of Souls. (Dvoj)album se natáčelo v druhé půlce loňského roku v Paříži, o produkci se tradičně postaral Kevin Shirley. Dokončovací práce proběhly letos v lednu, nicméně kapela se rozhodla s vydáním počkat. Důvodem byl zdravotní stav zpěváka Bruce Dickinsona, který se zotavoval po boji s rakovinou. Nyní je v pořádku a může se plně zapojit do poslední fáze příprav.
 
Novinka obsahuje jedenáct skladeb, celkový čas přesahuje 90 minut. Většinovým autorem je tradičně baskytarista Steve Harris, podílel se na sedmi písních, dvě skladby však složil sám Bruce Dickinson.
 
Iron Maiden se v létě 2014 vrátili do pařížských Guillame Tell Studios, kde točili desku Brave New World. „Hned jsme se tam cítili jako doma. To místo má pořád stejnou magickou a velmi inspirativní atmosféru,“ tvrdí Dickinson. Harris dodává: „Rozhodli jsme se album udělat jinak než obvykle. Většinu sladeb jsme zachytili hned, jak jsme je složili, aby zůstaly čerstvé.“ (red)

Seznam skladeb

CD1
1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
4. The Red And The Black (Harris) 13:33
5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27
 
CD2
7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13
8. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
9. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01