Iron Maiden vyprodali a nadchli Brno

Redakce

Vyprodaná desetitisícová aréna Velodrom dnes v Brně aplaudovala koncertu britské heavymetalové legendy Iron Maiden. Program byl většinou složený z písní, které zazněly už při loňském vystoupení skupiny v Praze, a dvouhodinová show nabídla především starší hity z 80. let. „Dnešní koncert se podle mě ale vydařil více než ten loňský v Praze. Byla lepší atmosféra a také počasí,“ řekl jeden z fanoušků Ivo Rosypal. 

Poslechněte si Iron Maiden v Youradiu

Iron Maiden koncert otevřeli reprodukovanou skladbou Doctor, Doctor od skupiny UFO. Pak vtrhli na pódium s písní Moonchild z jednoho ze svých nejúspěšnějších alb Seventh Son of a Seventh Son. Účastníci koncertu známé písně odměňovali dlouhým potleskem a zpěvák Bruce Dickinson je k tomu ještě opakovaně pobízel.  Dvouhodinový koncert uzavřely tři přídavky, poslední písní byl druhý sigl skupiny z roku 1980 Sanctuary.

Iron Maiden prodali za dobu své existence téměř 90 milionů alb a odehráli více než 2000 vystoupení v 58 zemích po celém světě. Doposud vydali 15 studiových desek, poslední The Final Frontier v roce 2010. Kapela si do Brna odskočila z Německa, kde bude hrát znovu v pondělí.

Brněnský Velodrom ve středu 18. června přivítá další rockovou legendu. Přijede kanadský zpěvák Bryan Adams. Koncert zatím není vyprodaný.(red)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit