Iron Maiden vyprodali a nadchli Brno

Redakce

Vyprodaná desetitisícová aréna Velodrom dnes v Brně aplaudovala koncertu britské heavymetalové legendy Iron Maiden. Program byl většinou složený z písní, které zazněly už při loňském vystoupení skupiny v Praze, a dvouhodinová show nabídla především starší hity z 80. let. „Dnešní koncert se podle mě ale vydařil více než ten loňský v Praze. Byla lepší atmosféra a také počasí,“ řekl jeden z fanoušků Ivo Rosypal. 

Poslechněte si Iron Maiden v Youradiu

Iron Maiden koncert otevřeli reprodukovanou skladbou Doctor, Doctor od skupiny UFO. Pak vtrhli na pódium s písní Moonchild z jednoho ze svých nejúspěšnějších alb Seventh Son of a Seventh Son. Účastníci koncertu známé písně odměňovali dlouhým potleskem a zpěvák Bruce Dickinson je k tomu ještě opakovaně pobízel.  Dvouhodinový koncert uzavřely tři přídavky, poslední písní byl druhý sigl skupiny z roku 1980 Sanctuary.

Iron Maiden prodali za dobu své existence téměř 90 milionů alb a odehráli více než 2000 vystoupení v 58 zemích po celém světě. Doposud vydali 15 studiových desek, poslední The Final Frontier v roce 2010. Kapela si do Brna odskočila z Německa, kde bude hrát znovu v pondělí.

Brněnský Velodrom ve středu 18. června přivítá další rockovou legendu. Přijede kanadský zpěvák Bryan Adams. Koncert zatím není vyprodaný.(red)