Iva Frühlingová: Baví mě horoskopy


Vánoční akustický koncert v planetáriu? To tu ještě nebylo! Iva Frühlingová si pro své fanoušky připravila hned tři. K vidění bude nejen pódium speciálně upravené pro tak zvláštní příležitost, noční hvězdná obloha, zpěv potmě, ale i tajemné vyprávění. Vždy usměvavá Iva si toho pro své příznivce přichystala ještě mnohem víc. Aby navodila to správné tajemno, nevyzradila vše.

V čí hlavě se zrodil nápad na vánoční akustický koncert?
V mojí, když jsem před rokem byla v planetáriu na normálním programu s Lumírem Matim a zjistila jsem, že je tam i pódium.

Proč se vaše vánoční koncerty konají už 11. a 15. prosince?
Abychom si pak všichni měli čas připravit krásné Vánoce! (smích)

Volba padla na netradiční koncertní sály – pražské a brněnské planetárium. Máte nějaký osobní vztah k těmto prostorám?
Zajímám se o hvězdy v trochu jiné podobě – baví mě horoskopy, numerologie, vlivy určitých planet na lidskou psychiku. I o tom budu na koncertě v planetáriu lidem vyprávět.

Jak je možné, že pražským divákům jsou dopřány dva koncerty po sobě, a těm brněnským jen jeden. Není to maličko diskriminace?
Mám Brno moc ráda, pamatuji si tam jen na příjemné koncerty se skvělým publikem. Ale v Praze chci koncert nabídnout i vám (dámám a pánům novinářům), a proto tam bude v ten samý den jeden koncert pro vás a pak jeden pro veřejnost.

Chystáte na koncerty nějaké překvapení? Zvláštního hosta?
Překvapení proběhne v tom, že budeme hrát pár písní v úplné tmě a lidé budou sledovat noční oblohu. Také v mém vyprávění, jak už jsem zmínila výše, trošičku o tajemnu.

V poslední době se na koncertech objevujete v zajímavých modelech. Koncertní obleček je dílem vaší volby, nebo vám někdo pomáhá?
S oblečením na koncerty mi pomáhá návrhářka Denisa Nová. Její práce si velice cením.

Do jaké podoby budete stylizovat vystoupení v planetáriu?
Nechte se překvapit (tajemný úsměv)! Nechci moc prozradit, aby to pro lidi bylo v tu chvíli něco nového, co nečekali.

Na příští rok chystáte turné – prozradíte nám detaily?
O turné a nové desce zatím mluvit nemůžu, je to rozdělaná práce, a raději o tom řeknu víc, až bude hotovo.