Jackson byl před smrtí skoro slepý a na kožní chodil třikrát týdně

Redakce

V rámci procesu s ošetřujícím lékařem Michaela Jacksona vycházejí na povrch další detaily dnů těsně před jeho smrtí.
Jackson byl podle výpovědi lékaře Conrada Murraye před smrtí téměř slepý, trpěl problémy s močovým ústrojím a třikrát týdně kvůli kožním potížím navštěvoval dermatologa.

Během procesu se již dostalo na veřejnost, že Jackson měl v době smrti zavedený katétr a v nose měl hadičku, kterou mu byl průběžně dodáván kyslík.

Podle Murraye měl Jackson problémy se životosprávou, skoro nejedl a nepil. Lékař u něho několikrát zasahoval kvůli dehydrataci. Zpěvák si prý stěžoval, že byl nucen jíst v dětství, takže se mu stravování zošklivilo. Ke konci života se občas přemohl k tomu, aby si dal kuřecí maso s rýží.

Když byl ještě Jackson aktivnější, často také navštěvoval renomovaného kožního lékaře z milionářské čtvrti Beverley Hills. Konzultace pro něho byly podle svědectví jeho spolupracovníků tak vyčerpávající, že potřeboval nejméně 24 hodin na to, aby si odpočinul. Šlo prý o jeho "nejhorší dny" na scéně.

Murray, kterému hrozí čtyři roky vězení, přiznal, že zpěvákovi ráno před smrtí podal anestetikum propofol. Látku užívanou k uvedení do narkózy si prý Jackson vyžádal, protože mu nezabíraly léky na spaní. Podle Murrayových obhájců si zpěvák dal později další dávku navíc, což způsobilo jeho okamžitou smrt.

Soudní lékař Christopher Rogers, který provedl pitvu Jacksonova těla, ale toto tvrzení v úterý vyvracel s tím, že by Jackson, který již pod vlivem propofolu byl, musel mít sílu vstát a látku do sebe vpravit, a to všechno ve dvou minutách, kdy se od něho Murray podle vlastní výpovědi vzdálil. To Rogers označil za nemožné. (sli)