Jak být ideální partnerkou?

Lucie Bryndová

Nikdo není dokonalý. To je známá věc. Ale to, abyste byla ideální polovičkou vašeho chlapa, už zase tak nereálné není. Myslete na to, že ale pro toho vašeho. Protože být ideální partnerkou pro všechny samozřejmě nejde. A asi by se o vás váš partner nechtěl dělit třeba se sousedem, že ano? Jaké vlastnosti byste měla mít, aby s vámi byl váš muž co nejšťastnější?

  • Buďte upřímná. Jestli něco dokáže totálně zruinovat vztah, pak jsou to lži. Myslete na to hned na začátku. A to se netýká žádných velkých věcí a důležitých informací, ale i úplných drobností. Raději mu řekněte na rovinu, že vám něco vadí, než abyste to v sobě dusila a pak mu to v tu nejhorší chvíli omlátila o hlavu. Na to jsme expertky, že ano? Hah.
  • Nebojte se dělat kompromisy. Manželství a každý dlouhodobý vztah, kdy spolu dva lidé žijí, jsou o kompromisech. Jsou lidé, kteří mají život jako z pohádky, ale těch je opravu pomálu. Buďte na zemi a myslete na to, co byste chtěla od partnera vy. Stává se, že se vaše názory tu a tam budou rozcházet, ale není důvod, abyste se hned začali hádat. Oboustranné spokojenosti pak docílíte jedině tím, že budete občas přinášet malé oběti, které vztahu prospějí. Ale pozor, abyste neustupovala moc a nehrál si s vámi váš partner jako s loutkou.
  • Vnímejte vás jako vzájemná zrcadla. Chová se k vám muž s láskou a pokorou, inspiruje vás, má vás neustále co učit a jste do něj až po uši zamilovaná? Pak asi děláte vše správně. Partneři fungují jako dokonalá zrcadla vašeho vnitřního vyzařování. Zrcadlí jak vaše pocity, tak i emoce, které v sobě ukrýváte. Chraňte si to a jakmile uvidíte, že se s vaším manželem či přítelem něco divného děje, mění se vám před očima a začíná být nesnesitelný, pak se nejdříve zamyslete nad tím, jestli se něco nezměnilo ve vás a až pak začněte něco řešit s ním.
  • Za každých okolností komunikujte. Největší partnerské rozepře vznikají kvůli chybám ve vzájemné komunikaci. Štve vás něco? Nebojte se o tom mluvit. Vždyť s kým jiným byste měla vaše vzájemné neshody řešit, než právě se svým milým? To samé platí i pro něj. Pokud uvidíte, že se něčím trápí, normálně se ho zeptejte. Nechoďte kolem sebe jako dvě němé bytosti. Buďte vděční za to, že mluvit můžete, a tak toho využijte.
  • Příliš se na něj neupínejte. Má váš partner vlastní záliby a přátele, se kterými si chodí čas od času třeba zasportovat nebo vymýšlí řadu dalších aktivit a nebere vás tam s sebou? Pravděpodobně potřebuje také nějaký čas sám pro sebe. Stejně byste to měla mít i vy. Nevzdávejte se kvůli vztahu vlastních koníčků nebo přátel. To po vás určitě normální člověk chtít nikdy nebude, naopak. Dělejte něco svého. Jedině tak předejdete stereotypu, rutině a zbytečným ponorkám.
  • Buďte od každé ženy trochu. Snad žádný muž neodolá kombinaci gejša, stydlivka i dokonalá koketa. Mít od každé typologie trochu, je výhra v loterii. Určitě nebudete mít stejný poměr od každé, ale můžete se tomu přiblížit. Buďte trochu chameleon a vždy se přizpůsobte situaci podle aktuální nálady, a to hlavně v ložnici. To je to, co opravdu funguje, a spolehněte se, že se vás už nebude chtít váš milý nikdy pustit.