Jak chutná lidské maso?

mim

Napadla vás někdy otázka, jak asi chutná lidské maso? Nejste sami...

Jen doufáme, že nemáte tendenci ho zkoušet. Jíst lidi je totiž kanibalismus a je to trestný čin. Nicméně existují lidi, kteří lidské maso zkusili. A ti prozradili, jak chutnáme.

Po stopách kanibalů se vydal například cestovatel William Seabrook, který ve 20. letech minulého století navštívil západní Afriku. „Chutnalo to jako dobré, plně vyvinuté tele, ne mladé, ale ani ještě dospělé. Nic takového jsem dosud nejedl. Myslím, že průměrný konzument by ho od telecího nerozeznal. Jeho chuť byla lehká, neměla v sobě nic specifického jako třeba koza nebo zvěřina. Steak byl trochu tužší než telecí nejvyšší jakosti a trochu vláknitý, ale zase ne natolik, aby se nedal snadno konzumovat,“ řekl.

Lidské maso si zkusil i Němec Armin Meiwes. Na homosexuální seznamce si našel muže, který souhlasil, aby jej zabil a následně snědl jeho tělo. Ten případ si možná pamatujete, neodehrál se zase tak dávno. Lidské maso chuťově přirovnal k tužšímu a více hořkému vepřovému.

Japonec Issei Sagawa pro změnu zabil ženu, do které byl zamilovaný, a pak ji snědl. Její hýždě se mu prý na jazyku rozplývaly jako syrový tuňák, nejvíce mu chutnala stehna a prsa byla údajně příliš mastná, uvádí se na webu Extrastory.cz. O příběhu Sagawy jsme psali ZDE.