Jak dnes vypadá Harry Potter? Je z něj vousatý týpek!

Redakce

Jak dnes vypadá herec Daniel Radcliffe (25), který se proslavil rolí Harry Pottera ve stejnojmenné filmové sáze? Nosí vousy!

Daniel Radcliffeje britský filmový, divadelní a televizní herec, známý především ztvárněním role Harryho Pottera v sérii stejnojmenných filmů o mladém čarodějnickém učni anglické spisovatelky Joanny Kathleen Rowling. S rolí rostl od svých deseti let.

V roce 2000 byl osloven režisérem Chrisem Columbusem, aby se zúčastnil konkurzu na Harryho Pottera. Rodiče ale Dana na konkurz nepustili, protože se báli jeho zklamání. Po čase se s Radcliffovými setkal při hře Plný kapsy šutrů producent David Heyman a na jeho naléhání rodiče Dana na konkurs pustili.

V srpnu téhož roku byl vybrán do hlavní role velkorozpočtové adaptace příběhu kouzelnického učně na motivy knižní série J. K. Rowling. Také ona sama Radcliffův výběr potvrdila. Danielův druhý debut se uskutečnil v roce 2001 ve filmu Agent z Panamy, kde si zahrál i Pierce Brosnan. Film Harry Potter a Kámen mudrců byl do kin uveden o rok později.

Pak si Radcliffe samozřejmě zahrál i v dalších sedmi dílech Harryho Pottera: Harry Potter a Tajemná komnata (2002), Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004), Harry Potter a Ohnivý pohár (2005), Harry Potter a Fénixův řád (2007), Harry Potter a princ dvojí krve (2008), Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010) a Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 (2011).

Zahrál si i v televizním seriálu Extras a také v australském filmu Prosincoví kluci. Od roku 2007 hrál v divadelní hře Kůň posedlého ošetřovatele koní, Alana Stranga. Radcliffe se ve hře objevuje také nahý a svým výkonem přesvědčil skeptické britské kritiky.

No a takhle vypadá Daniel dnes. Už to není ten malý chlapec, ale vousatý mladý muž.

(Zdroj: Twitter.com)