Jak můžete podle horoskopu změnit svět?

Pavla Gabrhelíková

Představte si, že nastane válka, revoluce nebo velký občanský spor. Kde by bylo vaše místo?

 1. Beran. Jste schopni být iniciátory jakékoliv velké změny, protože jste rození vůdci. Ať už se rozhodnete pro politický převrat, bránění práv zvířat nebo sbírání peněz pro znevýhodněné děti, uspějete. Jste hlasem změny. Stačí se držet myšlenky, nikoliv plánu, a zůstat věrný svým instinktům.
 2. Býk. Vaše názory ostatní dost ovlivňují. Možná si to neuvědomujete, ale vaše slova mají velký význam. Když má dojít k velkým změnám, dokážete ostatní takzvaně ukecat a oni vám uvěří. Ve vleku těch správných cílů dokážete svými slovy a přesvědčivým vystupováním přetáhnout lidi na svou stranu.
 3. Blíženec. Jste mistrem komunikace. Dokážete vyjednat příměří, vysvětlit, kam se poděly peníze, i  řečnit na obrovské akci. Není úplně nutné, abyste prezentovali své myšlenky, každopádně pokud si vás nějaká organizace nebo firma najme jako tiskového mluvčího, má vyhráno. I ty nejsložitější teze dokážete podat jednoduše a atraktivně.
 4. Rak. Jste balzám na lidskou duši. Nejste zrovna rození bojovníci, ale umíte předat lásku a klid, který je po velkých revolucích potřeba. Dokážete se starat o raněné, shánět adekvátní pomoc, pečovat o opuštěné děti a pracovat na udržení míru, když všechny války konečně skončily.
 5. Lev. Vy jste prostě rození bojovníci. Jste tak přesvědčení o své pravdě, že přetáhnete na svou stranu ostatní po dobrém i po zlém. Neberete si servítky a nestrpíte žádné lajdáky. Lidé s vámi jednají s úctou, a to za všech okolností. Je dobré mít někoho ve znamení Lva v čele. Díky tomu je totiž napůl vyhráno.
 6. Panna. Dokážete všechno pečlivě naplánovat, zařídit i zajistit hladký průběh. Myslíte na komunikaci s radnicí, médii i jinými pořadateli. Všechno máte právně podložené a neexistuje papír bez příhodného razítka. Nikdo nemá lepší přehled než vy. Bez těchto šedých organizátorských eminencí by každá revolta ztroskotala!
 7. Váhy. Jste přirozený magnet na pohodově naladěné lidi. Když vám jakékoliv hnutí svěří své sociální sítě, ze všech konfiktů dokážete vybruslit s grácií a vtipně laděným posledním slovem. Jste inspirativní, ale ne egoisti, díky čemuž s vámi rádi jednají jak vysoce postavení, tak i ty nejnižší vrstvy. Máte sílu, která se projevuje velmi asertivně. Nebojte se ji využít.
 8. Štír. Vaše schopnost odhalit i ty nejmenší detaily je naprosto bezkonkurenční. Dokážete vyslídit jakékoliv potřebné informace. Jakmile se o něco začnete zajímat, mají všichni tajnůstkáři po legraci. Navíc umíte vypátrané materiály použít v kontextu. Vaše posedlost pravdou a spravedlností je tak silná, až z toho jde strach.
 9. Střelec. Často kolem vás vznikne silné společenství jen proto, že umíte skvěle podat sebepitomější myšlenku a argument. Váš novátorský a neotřelý pohled na věc vzbuzuje v lidech zvědavost a touhu vás následovat. Rádi posouváte druhé kupředu. Takže tvořte a vzdělávejte se, abyste tím druhé mohli inspirovat a hnát kupředu.
 10. Kozoroh. Jste tvrdí a disciplinovaní. Když ostatní slaví vítězství, vy ještě plánujete krizovou strategii a přemýšlíte o skutečně pevných základech dobra a míru. Dokážete na svých bedrech udržet potřebnout rovnováhu mezi stabilitou a pokrokem. Jakmile by chtěli vaši přívrženci uhýbat z cesty, hned je vrátíte na správný směr.
 11. Vodnář. Jste kontroverzní a vaše jedinečné způsoby myšlení dokážou posouvat kupředu celou společnost. Řešení, za která společnosti platí nejvíc, vynalezl Vodnář. Zatímco protivník řeší, jak co nejlépe proniknout na vaše území, vy už máte v ruce perfektní odposlouchávací zařízení, díky kterému dokážete zakročit včas. Jste velkými vynálezci a mysliteli.
 12. Ryby. Vaše vize lepší budoucnosti dokáže rozsvítit i ty nejtemněší dny. Máte skvělou intuici a dokážete včas předvídat důsledky jakéhokoliv jednání. Umíte lidi přimět, aby věřili v lepší zítřky i sami sebe. Nechybí vám optimismus ani empatie. A není to to, co obyčejní lidé potřebují v nejtěžších dobách nejvíce?