Jak nemít příšernou kocovinu, aniž byste museli abstinovat

Eva Vogelová

Chystáte se pořádně rozjet, ale neradi byste druhý den protrpěli s velkou kocovinou? Dáme vám několik rad, jak si užít večírek, aniž byste z něj měli druhý den velkou újmu na zdraví.

  • Dobře se vyspěte. Před párty spěte minimálně devět hodin. Dopřejte svému tělu vydatný odpočinek. Od rána ho nezatěžujte náročnými fyzickými aktivitami. Pokud jste zvyklí pravidelně cvičit, moc se během toho nepřetahujte. Vaše tělo bude odpočaté a připravené na večerní aktivity.
  • Jezte, co hrdlo ráčí. Od rána jezte hodně jídla. Mnohem více, než jste běžně zvyklí. Nemusíte jíst mastné a těžké pokrmy, ale něco, co vás zasytí a nakopne. Různě v průběhu dne zobejte sladkosti. Nezapomeňte to tak dělat ani večer, až začnete pít alkohol. Mezi panáky si vždycky něčeho zobněte. Rozhodně nesmíte mít hlad a pít na prázdný žaludek. Opili byste se do němoty, pozvraceli byste se a ráno by se vám bolestí rozskočila hlava. Jak už jsme říkali, je vcelku jedno, co za celý den jíte. Doporučujeme vám si mezi různými chody občas dát i ovoce a hlavně hodně banánů. Ty totiž přináší nejvíce energie, kterou bude v noci vaše tělo potřebovat.
  • Pijte během celého dne vodu. Kromě alkoholu nezapomeňte na čistou vodu z kohoutku. Jedna z příčin kocoviny je dehydratace, což tvrdý alkohol s lidským tělem dokáže dokonale. Z toho důvodu si mezi panáky musíte najít prostor i na vodu. Čím více ji budete pít, tím lépe pro vás. Vaše tělo se bude lépe regenerovat. Nesmíte na ni však zapomenout ani tehdy, až budete rozjaření. Opilecký tanec z člověka odčerpává energii a přitom se potí. To je další důvod, proč potřebujete doplnit nealkoholické tekutiny.
  • Pijte jen jeden druh alkoholu. Pokud jste zvyklí pít, pak jistě víte, že kombinace několika druhů alkoholu je sebevražda. Když si dáte tři panáky vodky, tři rumu a tři slivovice, bude s vámi amen. Nepomohlo by vám, ani kdybyste dodržovali výše zmíněné rady. Pijte to, s čím máte zkušenosti, že vaše tělo snáší dobře a chutná vám to.
  • Poctivě počítejte, kolik do sebe kopnete panáků. Od začátku večera, kdy začnete pít alkohol, počítejte, kolik jste už vypili panáků a čeho. Pokud si to budete ještě pořád pamatovat, můžete klidně ještě pokračovat dál v případě, že vám nezačíná být špatně. Když zjistíte, že se vám počty panáků v hlavě míchají, je čas si dát na chvíli pauzu. Pokud se budete cítit hodně nalití, měli byste si dát alespoň dvouhodinovou pauzu s dostatečným přísunem jídla a vody.
  • Nebojte se říct ne. Pokud budete mít pocit, že máte dost a nechcete už pít, opravdu s alkoholem přestaňte. Když do vás někdo bude neustále hustit, ať si s ním ještě dáte panáka, nebojte se ho odmítnout. Opilci jsou často neodbytní a proto své ne dejte najevo velmi důrazně.