Jak odpovídá profesionální Santa na otázky jako: Přivedeš zpátky mou mrtvou babičku?

Pavla Gabrhelíková

V Americe nosí dárky Santa Claus. Pupkatých chlápků v červeném kabátu a s bílými vousy jsou proto plná obchodní centra. Děti jim sedají na klín a pokládají velice ošemetné otázky. A co na to profesionální Santové?

  1. Dostanu Xbox? Santové nikdy nemohou říct, co přinesou, nebo ne. Možná proto, že dárky kupují rodiče a Santa ví kulové, v jaké finanční situaci jsou. Stačí proto vyhýbavá odpověď: “Xbox? Uvidíme, co se dá dělat…”
  2. Můžu mít štěňátko? Santové argumentují tím, že pro živá zvířátka je na saních ze severního pólu příliš velká zima. Takže se musejí dohodnout s rodiči.
  3. Nevypadáš jako ten Santa, kterého jsem viděl včera! Copak je víc Santů? Jednoduché:”Tak to si asi viděl jednoho z mých pomocníků!”
  4. Jsem Žid. Trochu ošemetné. Na to Santa řekne, že je tady pro všechny děti. Nemusejí v něj věřit, potěšit je může tak jako tak.
  5. Jsou tvé vousy pravé? Santové mají vousy důkladně přilepené na třech místech obličeje. Proto odpovídají ano a jsou připravení na tahání.
  6. Přivedeš zpátky babičku? Děti se ptají často na to, jestli může Santa oživit prarodiče nebo zesnulého domácího mazlíčka. Santové dětem připomínají, že se na ně jejich milovaní dívají z nebíčka.
  7. Ukážeš mi svoje sáně a soby? Na tohle se prý ptají skoro všechny děti. Co na to říct? Aby na Santu sobi nemuseli čekat, jsou ustájení kousek od letiště. Takže bohužel ne.
  8. Pamatuješ si mě? Samozřejmě, že pamatuje! A jakmile odpoví, rychle změní téma: “A kterého z mých sobů máš nejraději?”