Jak po cestě na dovolenou nezabít mladšího sourozence

mim

Pokud se chystáte na dovolenou s mladším sourozencem, měli byste myslet na tyto věci. Nebo ho zabijete, protože se bude nudit a bude vás otravovat!

Už při plánování delší cesty na dovolenou s dětmi bychom měli celý plán přizpůsobit právě jim, nejslabším členům posádky. Neměli bychom zapomenout vzít oblíbenou měkkou hračku, která nemůže způsobit zranění. Samozřejmostí je pohodlná dětská sedačka, ve které si dítě může cestou i zdřímnout. Nejpozději po hodině jízdy bychom měli zastavit a protáhnout se, zacvičit si, zaběhat nebo pohrát třeba na parkovišti.

Zásadně bychom neměli jezdit delší dobu bez zastávky a počítat bychom měli i s normálním přenocováním. K občerstvení bychom si měli raději vybrat jen lehkou stravu, ovoce a k pití třeba méně slazený čaj. Na cestu jsou vysloveně nevhodné sladké limonády, které jen podporují pocit žízně. S dětmi bychom si také občas měli zazpívat a zahrát nějakou hru, která upoutá jejich pozornost; můžeme třeba počítat vozy určité značky nebo barvy, které jedou v protisměru apod.

Trpí-li dítě nevolnostmi, měli bychom se poradit předem s lékařem. Cestu se snažíme naplánovat tak, abychom alespoň dvakrát denně navštívili nějaké zajímavé místo, které umožní upoutat pozornost dítěte a přinese náměty na přemýšlení při další cestě. V každém případě musíme plánovat denní etapy podstatně kratší, než kdybychom jeli jen sami dospělí.

Projekt Dopravní jednička je realizován za přispění finančních prostředků z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

ČKP

Projekt Dopravní jednička