Jak podle horoskopu ničíte své vztahy?

Pavla Gabrhelíková

Nevěříte na horoskopy? Věřte, protože potom máte své nedostatky alespoň na co svádět. Tak v čem jste příšerní kvůli svému datu narození vy?

 1. Beran. Předstíráte, že je všechno v pořádku, i když není. Maskujete své emoce a problémy vašeho vztahu zůstávají nevyřčené a nevyřešené. Váš protějšek neumí číst myšlenky. Když s ním nemluvíte, vytváří si doměnky. A ty jsou pro váš vztah zničující.
 2. Býk. Ve vztahu držíte skóre. Co uděláte pro druhého, chcete bezpodmínečně vrátit. Věcí na seznamu rychle přibývá, protože řešíte i takové věci jako: „Když jsem udělal minulý týden dvakrát večeři já, musí ji tento týden udělat minimálně dvakrát i on / ona.“ Jenže o tom láska není. Vykašlete se na oplácení a raději dělejte dobré skutky nezištně.
 3. Blíženec. Na poslední chvíli měníte plány a děláte zbrusu nové, přičemž se druhých nezeptáte, jestli je to výhodné i pro ně. Váš partner se cítí být vždycky na vedlejší koleji. Je dost monžé, že ho nebude bavit vám sekundovat věčně.
 4. Rak. Trávíte každou minutu se svým partnerem. Berete ho s sebou, i když jdete za přáteli. To je od vás hezké a určitě by měl vaše nejbližší poznat. Ale oni si s vámi chtějí taky popovídat o samotě a říct vám třeba něco soukromého. Navíc když budete na partnerovi neustále příšátí jako klíště a a nedáte sobě ani jemu dost vlastního prostoru, váš vztah to nakonec zničí.
 5. Lev. S vámi je těžké diskutovat, co? Vždycky máte pravdu, poslední slovo i kontrolu nad vším, co se kolem vás děje. I když jste zástupkyně něžného pohlaví, musíte být ve vedení. A to ve všem. Zkuste ustoupit alespoň o kousek. Třeba vás překvapí řešením váš partner.
 6. Panna. Žárlíte na kohokoliv, kdo se přiblíží k vašemu partnerovi. Dokonce i na jeho rodinu a přátele! Máte pocit, že se celý jeho život musí točit jenom kolem vás. Trochu uberte.
 7. Váhy. Snažíte se lidi kolem sebe napravovat, i když chtějí být prostě přijatí takoví, jací jsou. Nutíte přítele chodit do fitka, starat se o svou pleť i mít čisté boty. Ale ne vždy to vnímá tak, že to děláte pro jeho dobro. Nehrajte si na jeho mámu.
 8. Štír. Je lehké vás vytočit. Naštvete se nebo urazíte při každé druhé větě a konverzace s vámi je jako chůze po skořápkách. Ale naštve vás i to, když vám partner neříká všechno, co má na mysli. Ale jak, když je to s vámi tak těžké?
 9. Střelec. Podceňujete se. Podkopáváte sami sobě sebevědomí tak dlouho, až se přesvědčíte o tom, že si žádný úspěšný vztah nezasloužíte. Takže ho sami sabotujete svou negativitou. Mějte se trochu rádi.
 10. Kozoroh. Jste zvyklí být všude sami za sebe, proto máte problém s tím otevřít se ostatním. Místo toho, abyste protějšku prozradili, co vás trápí, snažíte se s tím vypořádat sami. Jenže takhle se vztah nebuduje. Teď jste v tom dva, takže buďte upřímní.
 11. Vodnář. Jste až moc milí! Cenzurujete své myšlenky a následně i slova tak, abyste nikoho neurazili a nikomu neublížili. Nelíbí se vám její / jeho nový účes, ale i tak ho pochválíte. Jste naštvaní, protože se cítíte odstrkovaní, ale předstíráte, že se nic nestalo.
 12. Ryby. Jste tak vyděšení z toho, že vás ten druhý bude podvádět, že mu neustále lustrujete telefon a kontrolujete všechny e-maily. Jenže vztah je o důvěře. A není to tak trochu „podle sebe, soudím tebe“ situace?