Jak poznám, že je moje kočka těhotná?

Pavla Gabrhelíková

Začalo teplo. Pokud svoji kočku pouštíte ven a není vykastrovaná, je možné, že už se do ní pustil nějaký kocour... Jak to poznáte?

  1. Prevence. Tak v první řadě, tohle byste vůbec nemuseli řešit, kdyby byla vaše kočka vykastrovaná. Předcházejte množení koček, jsou jich plné ulice, lesy a samozřejmě útulky. I když jsou koťata sladká, svět nepotřebuje dalších osm kuliček, která nebudou mít krásný domov a život.
  2. Ranní nevolnost. Ano, i kočky jí trpí. Ale nejdřív se bude cpát jako utržená ze řetězu! Pak natrávené jídlo vyzvrací.
  3. Tělesné změny. V prvních dvou týdnech nic nepoznáte, ten třetí už může mít větší bříško a nateklé, červené bradavky.
  4. Více lásky. Těhotná kočka vás bude milovat milovat víc než obvykle. Neustále vás bude otravovat a bude se chtít mazlit.
  5. Návštěva veterináře. Pokud na své kočce pozorujete všechny tyto příznaky, okamžitě s ní zajeďte na veterinu. Po ultrazvuku budete mít jasno. Pak už si jenom naplánujete návštěvy tak, aby veterinář průběžně zjišťoval, jestli je všechno v pořádku.
  6. Porod. Když už jste to takhle vymňoukli, alespoň se kočičce postarejte o hezké místo k porodu. Stačí vystlaná krabice, ve které se schová. A pak už jen najít zodpovědné majitele. Hodně štěstí!