Jak poznáte, že je vaše kočka šťastná?

Eva Vogelová

Rádi byste viděli svoji kočku šťastnou, ale nejste si zcela jisti, zda to na ní dokážete vždy rozpoznat? Přečtěte si o tom, jak se kočka chová, když se cítí spokojená.

  1. Chodí se za vámi mazlit. Se psem není těžké se pomazlit, protože to dělá rád, ale u kočky je to něco jiného. Některá temperamentní plemena se nechají prosit. Kočky mají svojí hlavu. Ve chvíli, kdy se s vámi mazlit nechtějí, nedělají to, i když zrovna vy chcete. Jednoduše na to nemají náladu. Když se vaše kočka cítí spokojeně, přijde se za vámi pomazlit sama, začne se o vás otírat, tulit se k vašim nohám či rukám, aby si od vás vynutila pozornost. V případě, že je váš mazlíček mazlivý, můžete mít jistotu, že se právě v tuto chvíli šťastně cítí.
  2. Uvolněně se zavřenýma očima přede. Když kočka přede, většina lidí si myslí, že jde o ukazatel její spokojenosti. Skutečně tomu tak občas může být, ale není to vždy pravidlem. Předením některé kočky dávají najevo i svoji nervozitu či přímo strach. Když jde o projev spokojenosti, kočka má většinou zavřené oči a srolované packy pod sebou. Vypadá klidně a nenechá se rozhodit tím, že ji pohladíte nebo kolem ní chodíte. U každé kočky je to individuální. Pečující majitel zvířete většinou sám pozná, zda je kočičí předení způsobeno pozitivními nebo negativními emocemi.
  3. Chutná jí. Dívejte se na svého mazlíčka, jak jí jídlo, které jste mu připravili. Pokud mu chutná veškerá vyvážená strava, která je určena přímo pro něj, cítí se spokojeně.
  4. Vesele si pobíhá po okolí. Pobíhá vaše kočka sem a tam? Nemusíte se bát, že jí něco schází. Když pozvolna běhá z jednoho místa na druhé, cítí se spokojeně. Pokud k tomu má ještě zvednutý ocas nahoře a vypadá uvolněně, už se patrně nemůže cítit lépe. Nezáleží na tom, zda si pobíhá po bytě či na zahradě, tímto způsobem vyjadřuje spokojenost v každém prostředí.