Jak poznáte, že vás má vaše kočka opravdu ráda?

Eva Vogelová

Nejste si jistí, zda vás má vůbec ráda? Poznáte to podle jejich gest, kterými dokazuje lásku. 

  • Přešlapuje po vás

Přešlapovala po vás někdy vaše kočka? Vypadá to tak, jako by hnětla těsto. Tímto způsobem vám projevuje lásku. V době, kdy byla vaše kočka ještě kotětem, dělala to při sání mléka z matčiny bradavky. Tímto způsobem stimulovala její mlékovody. Když to dělá i ve vaší přítomnosti, cítí se s vámi velmi dobře. Většinou u toho ještě přede, což jen potvrzuje její lásku k vám.

  • Válí sudy

Válení sudů znamená, že vám kočka důvěřujete. Při válení sudů se zastaví na zádech a ukáže vám své bříško a ukazuje tak své slabiny, nezakrývá je. Moc dobře ví, že je v této poloze nejzranitelnější. Ukazuje vám tím, že vás má ráda.

  • Nosí vám dárky

Kočka vám sice nekoupí nové auto nebo kytku, ale umí se s vámi rozdělit. Když váš chlupatý kamarád chytí myš a přinese vám ji ke dveřím, znamená to, že vás podaroval. Nejspíš vám nebude příjemné odklízet mrtvého hlodavce, ale berte to pozitivně a rozhodně za to svoji kočku netrestejte. Myslí to s vámi dobře, má vás ráda. Pokud máte kočku doma, může něco starého vyhrabat a přinést vám to. Nemusí jít nutně o mrtvá zvířata. Za to, že vás podarovala, ji oceňte nějakým pamlskem, aby věděla, že ji taky máte rádi.

  • Otírá se o vás

Otírá o vás kočka svoji hlavu? Znamená to, že si z vás dělá své teritorium. Snaží se o to, abyste byli cítit jejím pachem. Přivlastňuje si vás a ostatním dává najevo, že jste její a aby se k vám raději vůbec nepřibližovali. Kočky se o svého pána nerady dělí.

  • Snaží se s vámi často navázat oční kontakt

Kočky navazují oční kontakt většinou pouze s těmi, které dobře znají a mají je rádi. Stalo se vám někdy, že vaše číča seděla naproti vám, střetla se s vaším pohledem a poté přivřela oči? Jde o kočičí mrknutí, je to přátelské gesto.

  • Chodí vám neustále za zadkem

Když přijdete ze školy či práce domů, vaše kočka vás neustále obletuje. Plete se vám pod nohy, což vám ale nemusí být příjemné, když chcete mít po náročném dni klid. Pokud se za vámi často plouží, neodstrkujte ji. Odmítali byste její projev lásky. Představte si, že se snažíte trávit čas se svým partnerem a on vás začne odstrkovat. Nepochybně byste z toho byli smutní. Kočky umí být dotěrné, ale jen kvůli tomu, že vás milují. Možná kolem vás kočka pochoduje, ale mazlit se nechce, což nutně neznamená, že vás nemá ráda. Buď se jí jednoduše nechce, ale touží být ve vaší přítomnosti, nebo na vás může být naštvaná, že jste ji nechali dlouho samotnou.

  • Má vztyčený ocas

Vztyčený ocas znamená, že se s vámi číča cítí dobře. Pokud se špička jejího ocasu volně třepotá, projevuje nadšení z toho, že vás vidí. Když její ocas vypadá trochu jako otazník, cítí k vám náklonost.