Jak se nezamilovat do každého, s kým jdete na rande?

Eva Vogelová

Ve chvíli, kdy se vám nedaří najít spřízněnou duši, se vaše hormony spokojí i s někým, kdo je pro vás absolutně nevhodný. Zamilovávat se do někoho na prvním rande vám ale přinese akorát trápení, protože se vaše vzájemné poznávání nemusí vyvíjet podle vašich představ. Raději se řiďte rozumem a hormony nechte spát.

Konečně se naučte žít sami

Důvodem, proč se vám zalíbí každý člověk, kterého trochu poznáte, je ten, že jste už nějakou dobu bez partnera. Tak moc po něm toužíte, že vás najednou přitahuje každý druhý člověk, kterého potkáte. Většinou si ho vyberete špatně, protože jste zaslepení svým chtíčem po intimitě a spřízněné duši. Svoje touhy usměrníte tak, že se budete zabývat pouze sami sebou. Přestaňte neustále někoho hledat. Zaměřte se na práci, školu, přátele nebo si najděte nové koníčky. Udělejte si radost něčím, co máte rádi. Zajděte si do kina, zahrajte si tenis, vydejte se na výlet, navštěvujte svoji rodinu. Pokud jste single a bez dětí, máte spoustu možností, jak naložit se svým životem. Neplýtvejte svůj čas tím, že se neustále budete upínat na seznamování s lidmi. Váš partner se objeví v pravý čas, nejdříve se však musíte naučit žít jen sami se sebou a mít se trochu rádi.

Ujasněte si, jaký by měl být váš partner

Naučit se žít sám se sebou nestačí. Musíte si taky ujasnit, s kým vlastně chcete chodit. Když se zamilováváte do každého druhého člověka, se kterým se seznámíte, značí to také, že vlastně nevíte, co chcete. Měl by být váš partner spolehlivý, ohleduplný nebo přísný? Chcete žít s někým, kdo chce budovat kariéru, nebo rodinné zázemí? Sepište si, jaké vlastnosti, zájmy, priority a názory by měl váš nový partner mít. Pokud má ale někdo stejný názor jako vy, ještě to neznamená, že se do něj máte hned zamilovat. Myslete i na ostatní stránky jeho osobnosti. Náčrt partnera, kterého byste chtěli, by vás měl nasměrovat správným směrem, ale nemusíte se podle něj řídit přesně. Dokonalý partner totiž neexistuje, vždy vám na něm bude něco malého vadit.

Naučte se říkat ne

Když se s někým postupně seznamujete a během poznávání zjišťujete, že se vám na tom člověku něco nezdá, přerušte s ním kontakt. Zamilovat se můžete do člověka i pouze na základě jeho vzhledu. Pokud však víte, že se vám nelíbí jeho povaha, nescházejte se s ním dál. Intuice vám říká, že z vás dvou jistě nebude nikdy souznící pár, ale vy si stejně nemůžete pomoct a pomalu se s tím člověkem sbližujete a zamilováváte se do něj. Pokud jste si toho vědomí, řekněte sami sobě stop a dál už se do toho nenamotávejte. Uvědomte si svoji hodnotu a řekněte lidem ne, dokud je čas a nejste ještě tolik zamilovaní.

Neztrácejte trpělivost

Zatněte zuby a mějte s hledáním partnera trpělivost. Není jednoduché najít někoho, s kým si budete ve spoustě věcech rozumět. Pochopitelně není příjemné být dlouho single, ale čekání na spřízněnou duši se vám může vyplatit. V budoucnu se ohlédnete zpět a budete rádi za to, že vám život udělil lekci samoty.