Jak se seznámit? Pomůže vám pes!

Michaela Maršálová

Podle vědců z Kinseyho institutu mají majitelé psů lepší partnerský život než lidi bez nich. A taky se prý snáze seznámí s někým novým.

„Přítomnost psa po boku muže může naznačovat, že je pečující a schopen se o někoho postarat. Prostě mít psa o vás něco vypovídá. Říká to, že dokážete pečovat o živého tvora, že dokážete dodržovat nějaký harmonogram a přijít domů ho nakrmit, vyvenčit, že ho milujete a trávíte s ním čas,“ vysvětluje doktorka Helen Fisher z Kinseyho institutu.

Platí to prý hlavně u mužských majitelů. „To je prostě jasný vzkaz pro ženy, že ten muž je schopen se o někoho starat a dávat, aniž za to mnoho dostává, umí se starat o druhé. Je schopen se zavázat k povinnosti. A jednu věc, kterou ženy po tisíciletí vyhledávají, je partner, který s nimi bude sdílet povinnosti, bude zodpovědný, pečovat o ně, když budou nemocné, a přijde domů včas,“ tvrdí Fisher.

Podle její analýzy milionů profilů na seznamce Match.com mají lidé se psem více zájemců a rychleji si najdou protějšek, píše web Odhaleno.cz. „Ženy jsou obecně vybíravější než muži, když si hledají protějšek. Chtějí vědět, jestli se k nim partner dobře hodí, vlastnictví psa může vypovídat mnoho o člověku z anonymní společnosti,“ dodává antropolog Peter B. Gray.

„Mladí lidé, kteří se ale odmítají vázat a chtějí žít bez partnera, můžou na druhou stranu chovem psa nahrazovat partnerský vztah, takže sice můžou být atraktivní pro okolí, ale nemusejí být nakonec snadnou volbou,“ dodává profesor Justin Garcia z Kinseyho institutu.

Témata:, ,