Jak se u vás projevuje úzkost? Prozradí to vaše znamení zvěrokruhu

Eva Vogelová

Úzkost se může u každého člověka projevovat různými způsoby. V některých situacích by vás možná ani nenapadlo, že jde právě o ni. Skrze znamení zvěrokruhu zjistíte, jakou podobu má ta vaše.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Cítíte velmi intenzivní a nespecifický strach. Víte, že je něco špatně. Obáváte se, ale vlastně nevíte čeho. Tato nejistota vaši úzkost prohlubuje. Cítíte nebezpečí, ale nemáte ponětí, odkud přichází. A kvůli tomu se nedokážete ani nijak bránit.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Nemůžete spát, cítíte nespecifickou nervozitu. Neustále se v posteli převracíte, potíte se, zakrýváte se a zase odkrýváte. Snažíte se zastavit svoji mysl, která běží na plné obrátky. V tento okamžik je však marné bojovat se svojí hlavou. Musíte to přečkat.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Svoje úzkosti nezvládáte. Snažíte si pomoci těmi nejhoršími způsoby. Pijete alkohol, hrajete hazardní dry nebo zkoušíte drogy. Někteří z vás jdou nakupovat a utrácí veškeré svoje peníze, aby si udělali radost. Nechcete vidět, že vám něco je. Vaše úzkosti přebíjíte věcmi, které vám krátkodobě udělají dobře. Problém je, že jakmile s nimi skončíte, úzkost vás dožene znovu a bude ještě silnější.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Vaše úzkost vám způsobuje to, že nemůžete téměř jíst, pít, chodit na veřejnost a celkově fungovat v běžném životě. Během nejintenzivnější úzkosti si nejste schopni jít ani nakoupit jídlo. Možná byste chtěli jíst, ale žaludek a krk máte tak stažený, že to nejde.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Vaše úzkost přechází do paniky. Zrychleně dýcháte, polévá vás studený pot a pociťujete děsivý strach. Vaše tělo reaguje stejně, jako by vám někdo držel pistoli u hlavy, myslí si totiž, že jste v bezprostředním nebezpečí. Ve skutečnosti vám nic není, pouze váš mozek si to podvědomě myslí. S pomocí dobré psychoterapie se těchto stavů můžete zbavit.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Úzkost se u vás projevuje zvláštním způsobem. Nemůžete najít klíče nebo mobil, ačkoliv obě věci máte přímo před nosem. Jste natolik zmatení a vystresovaní, že je vážně nevidíte. V takových chvílích si nedokážete vzpomenout ani na vlastní jméno. Mozek vám stagnuje.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Vaše úzkost se projevuje šíleným pláčem. Nezáleží na tom, zda venku svítí slunce, nebo prší, když to na vás přijde, brečíte jako o život. Nejhorší na tom je, že jakmile začnete, nemůžete přestat. V extrémních případech to vydržíte i několik hodin a opuchne vám celý obličej.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Vy se rozhodně nešetříte. V extrémních případech si ubližujete. Během úzkosti máte tendenci se sebepoškozovat. Máte pocit, že si nezasloužíte nic hezkého, podceňujete se a chcete se trestat.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Vaše úzkost se nejvíce projevuje ve svalech. Cítíte se natolik napjatí, že celé vaše tělo ztuhne. Doslova zkameníte nebo zmrznete. Jde o jednu z forem obrany před nebezpečím. S tímto problémem vám pomohou pravidelné masáže, po kterých se vaše tělo zase uvolní.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Povahově jste spíše extroverti, ale jakmile vás popadne úzkost, všech se straníte. Chcete být sami. V takové chvíli ze sebe nedokážete dostat téměř ani hlásku.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Děláte přesný opak toho, co dělá Kozoroh. Snažíte se v sobě zabíjet úzkost tím, že se chováte jako velký extrovert. Hlasitě mluvíte, snažíte se smát, všechny objímáte a děláte blbosti. Uvnitř vás se to bouří, ale navenek předstíráte, že jste hrozně pozitivní.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Během úzkosti máte pocit neskutečna. Můžete sice chodit a mluvit, ale všechno vám připadá hrozně vzdálené. Nechápete, co se s vámi děje. Máte pocit, že jste se ocitli ve snu, ze kterého nemůžete ven. Tento stav lze přirovnat k pocitu na omdlení s tím rozdílem, že vaše tělo pořád funguje a neomdlí.