Jak se zalíbit mužům, i když nejste zrovna sexbomba?

Lucie Bryndová

Sexy plné rty, oči jako mrkací panenka, dokonale hladká pleť, trojky prsa a postava jako z módního časopisu. To je určitě sen mnoha žen. Ale ne ke každé byla příroda tak štědrá. Pokud patříte mezi ty, které si nejsou samy sebou příliš jisti a víte, že nějaký ten nedostatek máte, nenechte se tím nijak rozhodit. Na světě se dokázali prosadit i ti, kteří ideálům krásy rozhodně neodpovídají. Zkuste si z nich vzít příklad nebo vyzkoušejte následující tipy, které vám pomohou nakopnout vaše sebevědomí.

  • Věřte, že každý je něčí ideál. Sto lidí, sto chutí. A to je na tom to krásné. Co člověk, to originál, a stejně tak jako se od sebe lidé odlišují svým vzhledem, mají i rozdílný vkus. Co jeden považuje za ideál krásy, druhého nechá chladným. Pokud jste doposud nepotkala někoho, kdo by se do vás úplně zbláznil, asi ještě zkrátka nenadešel ten správný čas, ale věřte, že pro někoho budete tou nejkrásnější a nejúžasnější bytostí a skutečnou druhou polovičkou.
  • Věnujte se tomu, co vás dělá opravdu šťastnou. Sedět v koutě a brečet, že nemáte dost dlouhé nohy nebo dokonalý vosí pas, vám k ničemu nepomůže. Co takhle se namísto toho věnovat vlastním koníčkům a tomu, co vás baví? Navíc kde jinde potkat člověka, se kterým budete mít společné zájmy a budete moci vést konverzaci na oblíbená témata než právě při aktivitách, které máte oba rádi? Věřte, že není mnoho mužů, kterým by imponovaly ženy, které neustále jen řeší vlastní vzhled.
  • Podtrhněte své přednosti. Chcete na někoho udělat dobrý první dojem? Pokud víte, že vám zrovna nelichotí některá barva očních stínů nebo střih oblečení, vsaďte naopak na to, v čem se cítíte opravdu pohodlně, sexy a v čem jste to opravdu vy. Nesnažte se si hrát na někoho jiného nebo se někomu podobat jen proto, že se vám zdá, že jemu to tak sluší. Vy nejste někdo jiný, tak se s tím smiřte. Jedině tak můžete udělat skvělý první dojem na někoho, o koho opravdu stojíte.
  • Buďte otevřená. Přestože víte, že nejste zrovna sexbomba, neznamená to, že nemůžete být skvělým člověkem. A naopak. Kdo říká, že jsou všechny ty krásné dívky z časopisů vzorem ctnosti, zábavné a laskavé? Pokud budete otevřená, umět si udělat legraci sama ze sebe, mít řadu zájmů a umět přistoupit na kompromisy, uvidíte, že dovedete udělat na druhé daleko větší dojem, než si sama myslíte. A právě v takovou chvíli můžete narazit na toho pravého, který si vás bude vážit takové, jaká opravdu jste.
  • Nebojte se koketovat. Sexualita je něčím, co nemusí se vzhledem vůbec souviset. Je to vnitřní oheň, který z vás sálá navenek. Nebojte se dávat najevo, co cítíte. Čeká vás schůzka s mužem, o kterého máte už dlouho zájem? Snažte se být přirozená a trochu více vnímejte sama sebe. Jestli cítíte, že se chcete druhého při rozhovoru dotýkat, nebojte se toho. Je vám do smíchu, smějte se. Muži přirozenost a  lehké koketování milují, a pokud to nebudete přehánět, uvidíte, že z vás už nebude chtít váš vysněný muž spustit oči.