Jak si naplánovat dovolenou tak, aby v ní byl zahrnut i trénink

Redakce

Nemusíte si dávat pauzu od cvičení, když jste dovolené. Navrhněte si ji tak, abyste nezapomněli ani na cvičení a mohli se mu tak v klidu věnovat.

  1. Vyberte si vhodné místo – Pro většinu z nás znamenají prázdniny pláž, písek, moře, bary, sladké alkoholové nápoje… Ale mnoho pláží je vhodných i třeba na běh a je něco lepšího, než si zaběhat podél moře? Asi ne! Nemusíte však jen běhat, protože existují další sportovní aktivity, které můžete u moře dělat, jako potápění, surfování, treking… Vyberte si proto vhodné místo, které tyto možnosti nabízí.
  2. Zaregistrujte se – Vzhledem k tomu, že některé tyto aktivity nabízí í resorty, hotely či zájezdy, kam se chystáte, je dobré si aktivity zarezervovat, abyste měli jistotu, že to bude volné. Když si navíc uděláte jasný harmonogram dopředu, je zde větší pravděpodobnost, že se na to nevykašlete.
  3. Všechno se počítá – Berte to tak, že vaše tělo ocení každý pohyb. Ať už jdete tedy na procházku po pláži, nebo jen tak objevovat krajinu, tak i to se počítá!
  4. Ten pohled si zamilujete – Když chodíte běhat ven, tak jistě oceníte pohled na okolní krajinu, ale co pohled na krásné rozbouřené moře? K nezaplacení. Už jen proto si běhání u moře zamilujete. V dnešní době je velmi moderní i jóga, kterou si můžete v ranních hodinách na opuštěné pláži za východu slunce užít.
  5. Nepropadněte jídlu – Na dovolené je snadné upadnout do rozpaků a nastavit se režim na pohody a přejídání se. Ale pozor, to že jste na dovolené neznamená, že se musíte přejídat.  Samozřejmě, že si můžete dopřát, ale nepřehánějte to.
  6. Užívejte si i relax – Mnoho lidí na dovolené neumí pořádně odpočívat, protože jsou zvyklí na každodenní stres. Je důležité užít si chvilku klidu, abyste se do práce vrátili svěží a odpočatí. Zajděte si tedy na masáž nebo si v klidu zaplavte. Snížíte tak hladinu stresu , uvolníte svaly, snížíte napětí a zlepšíte krevní oběh.

6 fitness trendů roku 2016, o kterých byste měli vědět

Superpotraviny, které vám pomohou s hubnutím

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit