Jak si Rak rozumí s jednotlivými znameními zvěrokruhu? S Blížencem by si měl jít sednout k baru a s Rybou uzavřít sňatek

Pavla Gabrhelíková

Raci, přiznejte si to: Jste citlivky. A to není pro každého. Podívejte se, s kým se vám podaří navázat životní známost a s kým bude lepší strávit jen jednu noc.

 • Beran. Raky k Beranům přitahuje jejich nezávislost a pevná vůle. Nedokáží se ale smířit s tím, že je Beran jednu chvíli s nimi, pak zas hned pryč a ještě mu to připadá v pořádku. Jinými slovy: Jejich životní styl dohromady absolutně nefunguje. Rak nemá rád změny a miluje teplo rodinného krbu. Beran nemá rád závazky a miluje nové začátky. Nemluvě o tom, že tam, kde Raci usilují o mír a klid, bojuje Beran hrubostí a hněvem.
 • Býk. Vztah mezi Býkem a Rakem bude jako ze starého romantického filmu. Oba chápou, jak důležitá je stabilita a jistá budoucnost. Jejich společné finance proto budou vždy v naprostém pořádku. Býk navíc dokáže vytáhnout introvertního Raka z jeho skořápky. Raka mohou někdy jen trochu děsit nároky, které na něho Býk má.
 • Blíženec. Rak nikdy nerozdýchá Blížencovu potřebu svobody. Blíženci potřebují být v pohybu, nechat se unášet proudem a sbírat nové zkušenosti. Raci chtějí stavět pevné základy společného života. Tito dva se spolu velmi dobře pobaví – oba jsou zábavní a charismatičtí. Ale dlouhodobý vztah mezi nimi fungovat nebude.
 • Rak. Raci nikdy nepochopí, jak citliví a složití jsou. Proto je spojení Rak a Rak skutečně špatný nápad. Jejich vztah bude velmi vyčerpávající, protože bude až příliš emocionální. Může to fungovat jen v případě, že spolu budou hodně otevřeně komunikovat a nebudou zalézat do své skořápky. A ještě malá poznámka: Nikdo nedokáže sbalit Raka rychleji než Rak.
 • Lev. Lvi jsou sami sobě Sluncem a šéfem. Jsou hvězdou svého života a je nutné, aby to všichni kolem nich respektovali. Což je ve vztahu s Rakem trochu problém. Raci milují velmi intenzivně a chtějí totéž na oplátku. A Lvi, přiznejme si to, milují v první řadě nejvíc sami sebe. Proto se král džungle a Rak nikdy nepochopí.
 • Panna. Panna a Rak k sobě mají překvapivě blízko. Oba by se totiž ve vztahu dvou lidí rozdali. Navíc umějí ocenit přednosti partnera. Když se Panny přestanou chovat jako ledové královny, dokážou vytvořit velmi silný pár, v němž si především váží jeden druhého.
 • Váhy. Raky Váhy jednoznačně přitahují. Nicméně ve vztahu může nastat problém v tom, že jim bude scházet dostatek pozornosti od vyrovnaných a poklidných Vah, které neholdují nesmyslným výbuchům vášně a hloupým romantickým gestům. Pokud však Váhy pochopí, co od nich Rak očekává a budou schopné mu to dát, bude jim to klapat skvěle.
 • Štír. Raci jsou ze Štírů (asi jako v přírodě) upřímně vyděšení. Štíři se totiž ve společnosti chovají sebejistě a přeafektovaně. Ale ve vztahu mezi těmito dvěma to může fungovat. Štír se totiž nebojí odvážných gest a dokáže Rakovi ukázat, co k němu cítí. Jelikož jde o vodní znamení, budou si v emocionální intenzitě dost notovat. A jejich sex bude bezkonkurenční!
 • Střelec. Střelec a Rak jsou oheň a voda. A to nikdy nemůže dopadnout dobře. Tam, kde touží Střelec hořet, ho Rak hasí a obráceně. Avšak mají stejné hodnoty, jako je rodina, přátelství a věrnost. Oba taky sdílejí lásku k jídlu. Nicméně, jejich osobnosti jsou, kromě seznamu priorit, absolutně odlišné. Střelec si nevidí do pusy a považuje Raka za ufňukánka. Rak nedokáže pochopit, jak může být někdo tak hrubý, a má Střelce za neomalence. Škoda.
 • Kozoroh. Kozorozi jsou pracovití. Proto vztah mezi nimi a Raky může být skvělý – oba vědí, že vztah potřebuje hodně usílí z obou stran. Kozorozi jsou navíc dost silní, aby se za ně postavili, a Raci postrádají jejich neochvějnost a pevnou vůli, kterou upřímně obdivují. Navíc oba milují naplno. Mezi těmito dvěmi může vzniknout skutečně pevné pouto.
 • Vodnář. Raci se řídí svým srdcem. Vodnáři mozkem. To jsou nesmiřitelné protiklady. Jediné, co je spojuje, je schopnost prožitku vášně. Pokud spolu navážou vztah, bude Rak velmi často zalézat do svého domečku, zatímco Vodnáři udělají všechno proto, aby mu unikli. Může to fungovat. Ale bude to fuška.
 • Ryby. Tito dva jsou si naprosto oddaní. Raci chtějí být s někým, kdo se o ně chce starat. A Ryby zbožňují opečovávání milované osoby. No nezapadá to úžasně do sebe? Jejich spojení bude velmi oddané, láskyplné a pevné.