9 tipů, jak si užít poslední letní dny

Eva Vogelová

Léto se pomalu chýlí ke konci. Měli byste využít poslední slunečné dny a užít si je. Poradíme vám, jak byste je mohli prožít. Inspirujte se.

  1. Jděte si v noci zaplavat bez oblečení. Využijte hezkého počasí, které už nebude mít dlouhého trvání. V noci sice už není takové teplo, ale dá se to ve vodě ještě přežít. Pokud nemáte doma bazén a nechystáte se ani nikam k moři, zajeďte si k nějakému čistému jezeru. Pravděpodobně tam neuvidíte ani živáčka a voda bude klidná. Koupání při měsíčku je nenahraditelný zážitek.
  2. Sledujte večerní oblohu. Vyjděte si večer ven a najděte hezké místo, kde si sednete a budete pozorovat zářící hvězdy. Nejlepší to bude mimo světla měst.
  3. Udělejte si na louce piknik. Zabalte si s sebou své oblíbené jídlo a pití a nezapomeňte na deku. Do tašky si můžete přibalit sluchátka na poslech hudby nebo knížku na čtení a najděte si nějakou klidnou louku, kde není živé duše. Pokud neradi někam chodíte sami a připadá vám to zábavnější v partě, vezměte s sebou kamarády.
  4. Vyrazte na houby. Na konci srpna začíná růst velké množství hub. Pokud je máte rádi, nastal čas vyrazit do lesa. Když jich nenajdete moc, nemusíte z toho být smutní. Procházka v lese má kouzlo sama o sobě, krásně to tam voní. Nadýcháte se čerstvého vzduchu a procházka prospěje vašemu zdraví. Měli byste si však dát pozor na klíšťata.
  5. Poslouchejte letní songy. Jděte ven a vezměte si s sebou sluchátka na poslech muziky. Lehněte si do trávy a pouštějte si pouze letní songy, díky kterým se budete cítit uvolněně. Letní písničky vám navodí dobrou náladu.
  6. Udělejte si čas na rodinu. Času stráveného s rodinou není nikdy dost. Nemáme na mysli pouze vaše rodiče, navštivte i ty, které moc často nevídáte. Tety, strejdy, bratrance, sestřenice, babičky a dědy. Budou mít z vaší návštěvy určitě radost.
  7. Vydejte se na hudební festival. Během celého léta probíhají v ČR i zahraničí hudební festivaly. Konec léta nebude výjimkou. Stačí je vyhledat na internetu a vybrat si ten, který by vás mohl bavit. Vezměte s sebou přátele a oslavte konec léta dobrou muzikou.
  8. Dopřejte si dobré jídlo. Zajděte si do restaurace na oblíbené jídlo. Neřešte peníze a udělejte si radost. Dobrý pokrm člověka pohladí nejen v žaludku, ale i na duši. Nevynechejte ani dezert!
  9. Choďte bosky. Pokud máte možnost být v přírodě, vyzujte si boty a choďte bosi třeba po trávě či kamínkách. Bude to pro vás příjemná masáž chodidel. Využijte toho, že je teplo a osvoboďte své nohy od těsných bot.